Meciul de pe Molineux a fost umbrit de o fază teribilă petrecută în minutul 86. Salah a reușit să trimită mingea în plasă, după o pasă expediată de Oxlade-Chamberlain, dar golul a fost anulat pentru o poziție de offside în care se afla starul egiptean.
La aceeași fază a avut loc un moment teribil, care le-a reamintit celor de la Wolves de accidentarea gravă suferită de Raul Jimenez în meciul cu Arsenal, de pe Emirates.
Conor Coady, fundașul lui Wolves, l-a lovit pe Rui Patricio cu genunchiul în cap, în timp ce alerga după Salah, spre propria poartă. Goalkeeper-ul portughez a rămas inert pe gazon în urma contactului extrem de dur, iar echipa medicală a intervenit de urgență să-i acorde primul ajutor.
Ligue 1
Super lovitura pregătită de PSG pe piața transferurilor! Pe ce jucător de la Mondial au pus ochii
IERI LA 15:58
Rui Patricio a fost scos pe targă în afara terenului, după 10 minute tensionate pe Molineux.

Rui Patricio și-a revenit după lovitura la cap suferită în meciul Wolves - Liverpool 0-1

La finalul partidei, Nuno Espirito Santo, managerul lui Wolves, a anunțat că Rui Patricio este conștient:
"Este ok, este conștient și își amintește ce s-a întâmplat. Doctorii mi-au spus că se simte bine", a declarat Nuno Espirito Santo.

Wolves - Liverpool 0-1. Diogo Jota a adus victoria pentru "cormorani"

Liverpool avea mare nevoie de o victorie în deplasarea de la Wolves, pentru a rămâne în cursa pentru locurile de UEFA Champions League.
Cu un singur succes în ultimele 7 etape din Premier League, formația lui Jurgen Klopp a arătat mai bine în partida din această seară și a marcat unicul gol în prelungirile primei reprize, prin Diogo Jota, fostul atacant al "lupilor".
Wolves a fost mai periculoasă în debutul meciului și a trecut pe lângă deschiderea scorului la șutul trimis de Nelson Semedo. Portughezul a finalizat din interiorul careului, dar Alisson a intervenit salvator.
Sadio Mane a bifat prima mare ocazie a lui Liverpool în minutul 38, când a reluat pe lângă poartă centrarea expediată de Trent Alexander-Arnold. Gazdele au oferit replica în minutul 45. Jonny i-a pasat la 16 metri lui Ruben Neves, care a finalizat cu un șut pe lângă poartă.
În minutul 45+2, "cormoranii" au declanșat un contraatac fulgerător. Salah i-a pasat lui Mane la marginea careului, iar senegalezul a trimis mai departe la Jota. Fostul atacant al lui Wolves a finalizat cu un șut plasat, la colțul scurt, la care Rui Patricio n-a reușit să intervină.
A fost golul cu numărul 6 pentru Diogo Jota în sezonul actual din Premier League.

Wolves - Liverpool. Diogo Jota a deschis scorul pe Molineux

S-a încheiat 1-0 pentru Liverpool, care speră în continuare la un loc de UEFA Champions League. După 29 de etape, trupa lui Klopp se află pe locul 6, la 5 puncte în spatele TOP 4.
Rezumatul meciului Wolves - Liverpool 0-1:

Wolves - Liverpool 0-1. Rezumatul meciului de pe Molineux

Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.
Scouterii lui Liverpool, pe urmele unui star de la Cupa Mondială! Klopp, mare fan al fotbalistului
28/11/2022 LA 14:38
Cupa Mondială FIFA
Cupa Mondială 2022 | Șansele Franței de a câștiga titlul mondial după accidentarea lui Benzema
20/11/2022 LA 07:39