Manchester United a făcut primul pas greșit în Premier League în acest sezon. Echipa lui Solskjaer a avut un meci dificil pe terenul lui Southampton. Lindelof a avut șansa de a deschide scorul, dar lovitura sa de cap din minutul 9 a lovit bara. "Sfinții" au intra în avantaj la pauză, datorită autogolului marcat de Fred în minutul 30.
În repriza secundă, United a fost mult mai prezentă în ofensivă, iar Greenwood a făcut 1-1 încă din minutul 55, care a reușit al 2-lea gol al sezonului.
League Cup
Man United, out din Cupa Ligii! Solskjaer ratează din fașă încă o șansă de a câștiga un trofeu
ACUM O ZI
"Diavolii" au forțat victoria pe final, dar Pogba, Greenwood sau Bruno Fernandes fie au ratat de puțin ținta, fie au fost blocați de goalkeeper-ul gazdelor. Așadar, United pleacă cu numai 1 punct din deplasarea de la Southampton și ajunge la cota 4 în clasament, după ce în prima etapă a câștigat detașat cu Leeds.
În runda a 3-a, Manchester United va juca pe Old Trafford cu Wolves, iar Southampton se va deplasa la Newcastle.

Tottenham s-a impus cu 1-0 la Wolverhampton

Într-un alt meci din etapa a 2-a disputat la aceeași oră, Tottenham a reușit o victorie la limită împotriva lui Wolverhampton. Singurul gol al meciului de pe Molineux a fost marcat de Dele Alli, care a transformat un penalty în minutul 9.
Lupii au avut destule șanse de a egala, însă atacanții au fost total neinspirați și Tottenham a scăpat de fiecare dată. Prin succesul de pe terenul fostei sale echipe Nuno Espirito Santo continuă startul perfect de sezon la cârma lui Tottenham, după ce în prima etapă londonezii au câștigat contra campioanei Manchester City. Departea cealaltă, Wolverhampton este la a 2-a înfrângere consecutivă, după ce în debutul stagiunii a a pierdut la Leicester.
De notat că la Spurs a jucat și Hary Kane, care este în continuare dornic să plece de al echipă în această vară. Atacantul fost introdus pe teren în minutul 72, în locul lui Son, dar nu a avut nicio realizare personală.
În runda următoare, Tottenham va juca acasă cu Watford, iar Wolverhampron va întâlni în deplasare cu Man United..
Ronaldo, antrenor la United în mai puțin de doi ani! Anunțul unui fost tehnician din Premier League
IERI LA 16:53
Dezastru pentru Rafa Benitez: mai mult de jumătate dintre titularii lui Everton sunt accidentați