Romelu Lukaku a revenit vara trecută la Chelsea pentru 115 milioane de euro de la Inter, dar prestațiile belgianului au fost sub așteptări. Pe lângă prestațiile sale, Lukaku a intrat într-un conflict și cu antrenorul Thomas Tuchel, după interviul acordat presei din Italia la finalul anului trecut.
Această situație îi dă bătăi de cap și lui Roberto Martinez, selecționerul Belgiei. Cu 7 luni înaintea Cupei Mondiale din Qatar, Lukaku are nevoie de o schimbare, iar Martinez a dat de înțeles că belgianul se gândește la despărțirea de Chelsea vara aceasta.
"Nu o să judec sau să analizez forma vreunui jucător până la finalul verii deoarece nu este o situație normală. Mai sunt 7 luni până la Cupa Mondială și voi intra în detalii despre cum se simt jucătorii atunci când ne vom apropia, nu acum.
Cristiano Ronaldo, în planurile lui Ten Hag! Ce așteptări are antrenorul de la starul lui United
ACUM 11 ORE
Romelu trebuie analizat în luna septembrie, la fel și Eden Hazard sau alții. Dar el este unul dintre jucătorii pentru care vara aceasta poate reprezenta un moment important al carierei sale", a declarat Martinez, potrivit The Sun.

Brentofrd a produs surpriza zilei de sâmbătă, după ce a câștigat cu 4-1 pe Stamford Bridge. Chelsea a condus cu 1-0, dar echipa lui Thomas Tuchel a scăzut nivelul inexiplicabil.

Chelsea, "pulverizată" de Brentford! Eriksen & Co., victorie uriașă pe Stamford Bridge, 4-1

Rudiger a deschis scorul în minutul 48, dar bucuria gazdelor nu a durat decât două minute. Janelt a egalat în minutul 50, după care Eriksen a marcat primul gol în Premier League de la revenire, în minutul 54. În minutul 60, Janelt a făcut dubla, iar scorul final a fost stabilit în minutul 87 de către Wissa, la doar două minute după ce a fost introdus pe teren.
Romelu Lukaku a fost introdus în minutul 65 de către Thomas Tuchel, dar nu a reușit să facă diferența. După această înfrângere, Chelsea rămâne pe locul 3, cu 59 de puncte, în timp ce Brentford se află pe locul 14, cu 33 de puncte.