Copiii lui Cristiano Ronaldo și Nemanja Matic vor să calce pe urmele taților lor. În partida de joi seară de pe Old Trafford, Manchester United a remizat cu Chelsea, scor 1-1. Golul marcat de United a venit în minutul 62, în urma unei faze în care Nemanja Matic a găsit o pasă superbă pentru Cristiano Ronaldo, care l-a învins pe Mendy.
Chiar dacă rezultatul nu a fost unul mulțumitor pentru Manchester United, care nu a făcut o partidă grozavă, mai ales în prima repriză, reușita "diavolilor" a fost apreciată de copiii celor doi jucători implicați la faza golului din minutul 62.
Crystal Palace se teme de jocul de artificii al fanilor lui Everton. Ce decizie ar putea lua clubul
Pe un teren de minifotbal, Cristiano Jr. și Filip Matic au recreat acțiunea din meciul cu Chelsea. Cei doi joacă la academia lui Manchester United, acolo unde sunt coechipieri cu fiul unui alt fost mare fotbalist al "diavolilor", Wayne Rooney.

Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea în Manchester United-Chelsea după doar două minute

"Pentru mine a fost o plăcere și o onoare să joc la United timp de cinci ani. Am spus și înainte de meci, voi da totul pentru a-mi ajuta echipa. Mai am trei meciuri de jucat, dar United va fi în inima mea pentru totdeauna, a fost onoare să fac parte din această echipă", a declarat Matic.
Pentru Manchester United urmează partida de luni seară de pe teren propriu cu Brentford. Manchester United-Brentford este în direct și în exclusivitate pe Eurosport 1 și Eurosport Player, luni seară de la ora 22:00.
Ilkay Gundogan pleacă de la City după 6 ani și e aproape de a semna cu un alt club uriaș