De astăzi până marți, din Kazahstan în Scoția și din Malta în Feroe, preliminariile Euro 2020 revin în forță cu partide interesante. România joacă în Feroe și acasă cu Norvegia în meciuri importante pentru soarta calificării la primul European care se joacă și la București. Aceasta este situația de azi în toate grupele preliminare pentru Euro 2020:
https://i.eurosport.com/2019/09/07/2672098.jpg

Grupa A

Liga
Barcelona, victorie dramatică pe terenul lui Alaves! Catalanii s-au apropiat de locurile de UCL
ACUM 6 ORE
Bulgaria – Muntenegru 1-1
Anglia – Cehia 5-0
Muntenegru – Anglia 1-5
Kosovo – Bulgaria 1-1
Muntenegru – Kosovo 1-1
Cehia – Muntenegru 3-0
Bulgaria – Kosovo 2-3
Kosovo – Cehia 2-1
Anglia – Bulgaria 4-0
Muntenegru – Cehia 0-3
Anglia – Kosovo 5-3
Clasament
Anglia 4 4 0 0 19-4 12 pct
Cehia 5 3 0 2 9-8 9 pct
Kosovo 5 2 2 1 10-10 8 pct
Bulgaria 5 0 2 3 5-11 2 pct
Muntenegru 5 0 2 3 3-13 2 pct
11 octombrie: Muntenegru – Bulgaria, Cehia – Anglia
14 octombrie: Kosovo – Muntenegru, Bulgaria – Anglia
https://i.eurosport.com/2019/09/23/2682524.jpg

Grupa B

Portugalia – Ucraina 0-0
Luxemburg – Lituania 2-1
Portugalia – Serbia 1-1
Luxemburg – Ucraina 1-2
Ucraina – Serbia 5-0
Lituania – Luxemburg 1-1
Ucraina – Luxemburg 1-0
Serbia – Lituania 4-1
Lituania – Ucraina 0-3
Serbia – Portugalia 2-4
Luxemburg – Serbia 1-3
Lituania – Portugalia 1-5
Clasament
Ucraina 5 4 1 0 11-1 13 pct
Portugalia 4 2 2 0 10-4 8 pct
Serbia 5 2 1 2 10-12 7 pct
Luxemburg 5 1 1 3 5-8 4 pct
Lituania 5 0 1 4 4-15 1 pct
11 octombrie: Ucraina – Lituania, Portugalia – Luxemburg
14 octombrie: Ucraina – Portugalia, Lituania – Serbia
https://i.eurosport.com/2019/09/09/2673467.jpg

Grupa C

Irlanda de Nord – Estonia 2-0
Olanda – Belarus 4-0
Irlanda de Nord – Belarus 2-1
Olanda – Germania 2-3
Estonia – Irlanda de Nord 1-2
Belarus – Germania 0-2
Germania – Estonia 8-0
Belarus – Irlanda de Nord 0-1
Estonia – Belarus 1-2
Germania – Olanda 2-4
Irlanda de Nord – Germania 0-2
Estonia – Olanda 0-4
Clasament
Germania 5 4 0 1 17-6 12
Irlanda de Nord 5 4 0 1 7-4 12
Olanda 4 3 0 1 14-5 9
Belarus 5 1 0 4 3-10 3
Estonia 5 0 0 5 2-18 0
10 octombrie: Belarus – Estonia, Olanda – Irlanda de Nord
13 octombrie: Belarus – Olanda, Estonia – Germania
https://i.eurosport.com/2019/06/10/2611761.jpg

Grupa D

Georgia – Elveția 0-2
Gibraltar – Irlanda 0-1
Elveția – Danemarca 3-3
Irlanda – Georgia 1-0
Georgia – Gibraltar 3-0
Danemarca – Irlanda 1-1
Irlanda – Gibraltar 2-0
Danemarca – Georgia 5-1
Irlanda – Elveția 1-1
Gibraltar – Danemarca 0-6
Elveția – Gibraltar 4-0
Georgia – Danemarca 0-0
Clasament
Irlanda 5 3 2 0 5-2 11 pct
Danemarca 5 2 3 0 15-5 9 pct
Elveția 4 2 2 0 10-4 8 pct
Georgia 5 1 1 3 4-8 4 pct
Gibraltar 5 0 0 5 0-16 0 pct
12 octombrie: Georgia – Irlanda, Danemarca – Elveția
15 octombrie: Elveția – Irlanda, Gibraltar – Georgia
https://i.eurosport.com/2019/06/12/2613257.jpg

Grupa E

Slovacia – Ungaria 2-0
Croația – Azerbaijan 2-1
Țara Galilor – Slovacia 1-0
Ungaria – Croația 2-1
Croația – Țara Galilor 2-1
Azerbaidjan – Ungaria 1-3
Azerbaidjan – Slovacia 1-5
Ungaria – Țara Galilor 1-0
Țara Galilor – Azerbaidjan 2-1
Slovacia – Croația 0-4
Azerbaidjan – Croația 1-1
Ungaria – Slovacia 1-2
Clasament
Croația 5 3 1 1 10-5 10 pct
Slovacia 5 3 0 2 9-7 9 pct
Ungaria 5 3 0 2 7-6 9 pct
Țara Galilor 4 2 0 2 4-4 6 pct
Azerbaidjan 5 0 1 4 5-13 1 pct
10 octombrie: Slovacia – Țara Galilor, Croația – Ungaria
13 octombrie: Ungaria – Azerbaidjan, Țara Galilor – Croația
https://i.eurosport.com/2019/04/15/2566422.jpg

Grupa F

Suedia – ROMÂNIA 2-1
Malta – Feroe 2-1
Spania – Norvegia 2-1
ROMÂNIA – Feroe 4-1
Norvegia – Suedia 3-3
Malta – Spania 0-2
Feroe – Spania 1-4
Norvegia – ROMÂNIA 2-2
Suedia – Malta 3-0
Feroe – Norvegia 0-2
Malta – ROMÂNIA 0-4
Spania – Suedia 3-0
Feroe – Suedia 0-4
Norvegia – Malta 2-0
ROMÂNIA – Spania 1-2
Spania – Feroe 4-0
ROMÂNIA – Malta 1-0
Suedia – Norvegia 1-1
Clasament
Spania 6 6 0 0 17-3 18 pct
Suedia 6 3 2 1 13-8 11 pct
ROMÂNIA 6 3 1 2 13-7 10 pct
Norvegia 6 2 3 1 11-8 9 pct
Malta 6 1 0 5 2-13 3 pct
Feroe 6 0 0 6 3-20 0 pct
12 octombrie: Feroe – România, Norvegia – Spania, Malta – Suedia
15 octombrie: Suedia – Spania, România – Norvegia, Feroe – Malta
https://i.eurosport.com/2019/09/06/2671628.jpg

Grupa G

Israel – Slovenia 1-1
Macedonia de Nord – Letonia 3-1
Austria – Polonia 0-1
Israel – Austria 4-2
Slovenia – Macedonia de Nord 1-1
Polonia – Letonia 2-0
Letonia – Israel 0-3
Macedonia de Nord – Polonia 0-1
Austria – Slovenia 1-0
Polonia – Israel 4-0
Letonia – Slovenia 0-5
Macedonia de Nord – Austria 1-4
Israel – Macedonia de Nord 1-1
Slovenia – Polonia 2-0
Austria – Letonia 6-0
Slovenia – Israel 3-2
Polonia – Austria 0-0
Letonia – Macedonia de Nord 0-2
Clasament
Polonia 6 4 1 1 8-2 13 pct
Slovenia 6 3 2 1 12-5 11 pct
Austria 6 3 1 2 13-6 10 pct
Israel 6 2 2 2 11-11 8 pct
Macedonia de Nord 6 2 2 2 8-8 8 pct
Letonia 6 0 0 6 1-21 0 pct
10 octombrie: Letonia – Polonia, Macedonia de Nord – Slovenia, Austria – Israel
13 octombrie: Slovenia – Austria, Polonia – Macedonia de Nord
15 octombrie: Israel – Letonia
https://i.eurosport.com/2019/09/07/2672211.jpg

Grupa H

Moldova – Franța 1-4
Andorra – Islanda 0-2
Albania – Turcia 0-2
Turcia – Moldova 4-0
Franța – Islanda 4-0
Andorra – Albania 0-3
Islanda – Albania 1-0
Moldova – Andorra 1-0
Turcia – Franța 2-0
Islanda – Turcia 2-1
Andorra – Franța 0-4
Albania – Moldova 2-0
Islanda – Moldova 3-0
Turcia – Andorra 1-0
Franța – Albania 4-1
Moldova – Turcia 0-4
Franța – Andorra 3-0
Albania – Islanda 4-2
Clasament
Franța 6 5 0 1 19-4 15 pct
Turcia 6 5 0 1 14-2 15 pct
Islanda 6 4 0 2 10-9 12 pct
Albania 6 3 0 3 10-9 9 pct
Moldova 6 1 0 5 2-17 3 pct
Andorra 6 0 0 6 0-14 0 pct
11 octombrie: Turcia – Albania, Islanda – Franța, Andorra – Moldova
14 octombrie: Moldova – Albania, Islanda – Andorra, Franța – Turcia
https://i.eurosport.com/2019/09/09/2673592.jpg

Grupa I

Kazahstan – Scoția 3-0
Cipru – San Marino 5-0
Belgia – Rusia 3-1
Kazahstan – Rusia 0-4
San Marino – Scoția 0-2
Cipru – Belgia 0-2
Rusia – San Marino 9-0
Scoția – Cipru 2-1
Belgia – Kazahstan 3-0
Kazahstan – San Marino 4-0
Rusia – Cipru 1-0
Belgia – Scoția 3-0
Cipru – Kazahstan 1-1
Scoția – Rusia 1-2
San Marino – Belgia 0-4
Scoția – Belgia 0-4
San Marino – Cipru 0-4
Rusia – Kazahstan 1-0
Clasament
Belgia 6 6 0 0 19-1 18 pct
Rusia 6 5 0 1 18-4 15 pct
Cipru 6 2 1 3 11-6 7 pct
Kazahstan 6 2 1 3 8-9 7 pct
Scoția 6 2 0 4 5-13 6 pct
San Marino 6 0 0 6 0-28 0 pct
10 octombrie: Kazahstan – Cipru, Rusia – Scoția, Belgia – San Marino
13 octombrie: Kazahstan – Belgia, Scoția – San Marino, Cipru – Rusia

Grupa J

https://i.eurosport.com/2019/06/28/2627843.jpg
Liechtenstein – Grecia 0-2
Italia – Finlanda 2-0
Bosnia-Herțegovina – Armenia 2-1
Armenia – Finlanda 0-2
Bosnia-Herțegovina – Grecia 2-2
Finlanda – Bosnia-Herțegovina 2-0
Armenia – Liechtenstein 3-0
Grecia – Italia 0-3
Liechtenstein – Finlanda 0-2
Italia – Bosnia-Herțegovina 2-1
Grecia – Armenia 2-3
Armenia – Italia 1-3
Finlanda – Grecia 1-0
Bosnia-Herțegovina – Liechtenstein 5-0
Armenia – Bosnia-Herțegovina 4-2
Grecia – Liechtenstein 1-1
Finlanda – Italia 1-2
Clasament
Italia 6 6 0 0 18-3 18 pct
Finlanda 6 4 0 2 8-4 12 pct
Bosnia-Herțegovina 6 2 1 3 12-11 7 pct
Armenia 6 3 0 3 12-11 9 pct
Grecia 6 1 2 3 7-10 5 pct
Liechtenstein 6 0 1 5 1-19 1 pct
12 octombrie: Bosnia-Herțegovina – Finlanda, Liechtenstein – Armenia, Italia – Grecia
15 octombrie: Finlanda – Armenia, Liechtenstein – Italia, Grecia – Bosnia-Herțegovina
Serie A
Milan și Juventus, egal pentru Inter! Derby-ul etapei din Serie A a fost unul care a lăsat de dorit
ACUM 7 ORE
Romanian Liga I
Dan Petrescu a găsit vinovatul pentru punctele pierdute de CFR în prelungirile derby-ului cu FCSB
ACUM 7 ORE