PSG a deschis scorul după numai 3 minute, când Neymar s-a demarcat excelent pe partea stângă și a transformat cu un șut la colțul scurt. Monaco a egalat la foc automat, în minutul 7, prin Gelson Martins. Portughezul a profitat de o respingere a goalkeeper-ului și a împins mingea în poarta goală.
Tot oaspeții au fost cei care au marcat după alte 6 minute. Ben Yedder a făcut liniște în tribunele arenei din Paris, după ce a preluat minunat pe lângă un adversar și a șutat pe colțul opus al portarului Navas.
După ce a marcat primul gol, Neymar a provocat autogolul lui Ballo Toure. Șutul superstarului brazilian a fost deviat de două ori și a ajuns în plasă fără ca Lecomte să poată interveni. La faza următoare, Monaco putea să treacă din nou în avantaj, dar Glik a trimis în bară.
UEFA Europa Conference League
Petrescu îl critică pe Șumudică, după Jablonec-CFR 1-0: "Nu eu am făcut pregătirea și transferurile"
ACUM 4 ORE

Neymar, dublă în PSG-Monaco

Cu 5 minute înainte de pauză, Mbappe a fost faultat în careu de Martins, iar Neymar a transformat calm lovitura de pedeapsă. Atacantul a fost la un pas de hat-trick în debutul reprizei secunde, însă Lecomte a intervenit excelent.
Monaco a avut ultimul cuvânt de spus, după ce Slimani a reluat norocos din fața porții. Reușita a fost analizată de sistemul VAR, iar arbitrul a validat-o în cele din urmă.
Duelul de pe Parc des Princes s-a încheiat 3-3, fiind prima remiză înregistrată de PSG în sezonul curent. După 20 de etape, formația pregătită de Thomas Tuchel este lider în Franța, cu 5 puncte avans față de Marseille și cu un meci mai puțin disputat.
PSG și Monaco se vor întâlni din nou miercuri, în prima etapă din retur. Monegascii se află pe 8 în Ligue 1, la numai 3 puncte în spatele locurilor de cupe europene.
Cele mai interesante transferuri sunt comentate în vlogul LIVE TRANSFERS care este în fiecare luni și vineri, pe tot parcursul lunii ianuarie, de la ora 18 pe pagina de Facebook Eurosport.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, din cauza refuzului Telekom de a continua parteneriatul cu noi. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Jablonec - CFR 1-0. Meci modest făcut de formația lui Dan Petrescu în grupele Conference League
ACUM 5 ORE
Europa League
Leicester - Napoli 2-2, în meciul serii din EL. Rezultatele din Europa League și Conference League