Pușcaș, primul gol după revenire! Cum a marcat românul pentru Reading

Actualizat 03/03/2021 la 00:41 GMT+2

Vești bune pentru Mirel Rădoi în perspectiva meciurilor naționalei României din preliminariile Campionatului Mondial din 2022, care vor avea loc în această lună.

George Pușcaș

Articol scris de Andrei Bobeică
UPDATE // Reading s-a impus la limită în fața lui Blackburn, scor 1-0, grație golului marcat de George Pușcaș în minutul 24. Grație succesului din această seară, formația românului a acumulat 57 de puncte și se află pe locul 5 în Championship, după 34 de etape.
George Pușcaș a reușit primul său gol în 2021 și este și primul de la revenire, după accidentarea care l-a ținut departe de teren, din noiembrie 2020. Românul a deschis scorul în minutul 24 în partida pe care Reading o dispută în această seara pe teren propriu contra lui Blackburn. Pușcaș a primit o pasă în centrul careului de la colegul său Joao și l-a învins fără emoții pe portarul Kaminski.
Pentru atacantul român este primul meci ca titular de la revenire. În precedentele 4 partide, Pușcaș a intrat pe final, iar în ultimul meci a rămas pe bancă.
În acest sezon în Championship, George Pușcaș are 12 meciuri și 3 goluri marcate pentru Reading. Cu o victorie în această seară, Reading rămâne pe locul 5, cu 57 de puncte, după 34 de etape.

Vești bune pentru Mirel Rădoi

Golul lui Pușcaș este o veste bună și pentru selecționerul Rădoi, în vederea meciurilor naționalei din preliminariile Campionatului Mondial din 2022.