Rangers a fost învinsă de Hibernian în semifinalele Cupei Ligii Scoției

Andrei Nicolae

Actualizat 21/11/2021 la 20:29 GMT+2

În primul meci după era "Steven Gerrard", Rangers a fost înfrântă de Hibernian în Cupa Ligii Scoției cu scorul de 3-1. Ianis Hagi a intrat în partea secundă, dar nu a mai putut schimba nimic.

Soccer Rangers Van Bronckhorst

Credit imagine: SNTV

Primul meci al lui Rangers cu olandezul Giovanni van Bronckhorst pe banca tehnică s-a încheiat prost. În timp ce Steven Gerrard s-a bucurat în acest weekend de primul succes cu Aston Villa în Premier League (2-0 cu Brighton), Gers au fost înfrânți în semfinalele Cupei Ligii.
picture

Villa - Brighton 2-0. Debut de vis pentru Steven Gerrard, în Premier League

Hibernian a câștigat chiar Pe Ibrox Stadium cu scorul de 3-1. Hibs au făcut 3-0 încă după primele 38 de minute. Arfield a redus din diferență până la pauză, dar Rangers nu a mai avut forța să revină în repriza secundă.

Rangers a mizat în mare măsură pe echipa de bază

Ianis Hagi a fost doar rezervă în acest meci și a intrat în minutul 69, chiar în locul marcatorului Arfield. De remarcat faptul că Giovanni van Bronckhorst a mizat pe cei mai mulți dintre titularii obișnuți.
După acest rezultat, Rangers a pierdut deja șansa câștigării unui trofeu pe plan intern. A mai rămas în cursă pentru Premiership și Cupa Scoției. Finala Cupei Ligii se va desfășura în acest sezon între Hibernian și Celtic, care a depășit ieri St. Johnstone cu 1-0.
LG îți aduce mai aproape transmisiunile Eurosport din sporturile de iarnă.