Rapid a dat recital de goluri în deplasare cu fostul lider din Liga a doua, CS Mioveni. Giuleștenii au deschis scorul prin Antonio Sefer, în minutul 8, însă gazdele au restabilit egalitatea prin Simon Măzărache, în minutul 27. Până la pauză, în minutul 39, Facundo Mallo a dus scorul la 2-1 în favoarea oaspeților, care au intrat la vestiare în avantaj.
În partea secundă, Petre Goge, Cătălin Hlistei și Brighton Labeau au majorat avantajul echipei lui Daniel Pancu, în minutele 58, 75, respectiv 90+1, iar oaspeții s-au impus cu 5-1 în fața echipei care se afla pe primul loc înaintea acestei runde și care avea un singur eșec în 15 etape. În urma acestui succes, Rapid a încheiat seria de patru meciuri consecutive fără victorie în Liga 2 și a urcat pe locul 6, având 25 de puncte acumulate până acum. De partea cealaltă, CS Mioveni a coborât pe locul secund, cu 30 de puncte în 16 meciuri, fiind în spatele liderului UTA Arad, care are 31 de puncte acumulate în 14 partide.

Clasamentul Ligii 2 (TOP 6):

Motiv de sărbătoare la Rapid! Când pot inaugura giuleștenii noul stadion: "Atunci se face recepția!"