Rapid București a remizat, duminică, cu U Cluj, scor 1-1, în etapa 16 din Liga 2.
Rapid a deschis scorul, în minutul 24, când Hlistei a ajuns la o minge trimisă de Voicu și l-a învins pe portarul lui U Cluj. În minutul 33, scorul a devenit din nou egal când Dorin Goga a reluat în plasă, cu capul, de la 6 metri.

Echipele utilizate:

Moral bun la Rapid, chiar și după pașii greșiți din Liga 1: "Față de alte echipe, noi jucăm fotbal!"
IERI LA 14:38
  • Rapid București: Drăghia - I. Voicu (cpt.), Bonnin, Al. Iacob, Vadasis (G. Creţu 49') - R. Lazăr, Pănoiu, Jorza (Dodoi 80') - Labeau, Roskopf, Hlistei
  • U Cluj: Dur-Bozoancă - Inacio Miguel, Art. Crăciun, Tiago Gomes - R. Takacs (Kay 73'), Andre Ceitil, Dican, Taub - Gavra (Guedj 84'), Goga (cpt.)(Nic. Pîrvulescu 88'), Al. Pop
În clasamentul Ligii 2, Rapid București se află pe poziția 7, cu un total de 22 de puncte, iar U Cluj se află pe locul 14, cu 18 puncte. Lider este în continuare CS Mioveni, cu 30 de puncte după 15 meciuri jucate.
Mediafax
Sancțiune importantă pentru Rapid după incidentele de la meciul cu Gaz Metan Mediaș
22/09/2021 LA 15:26
Motiv de sărbătoare la Rapid! Când pot inaugura giuleștenii noul stadion: "Atunci se face recepția!"
20/09/2021 LA 11:49