Rapid continuă startul perfect în play-off-ul din Liga 2! Giuleștenii, victorie dramatică la Poli

Vlad Dumitrescu

Actualizat 15/04/2021 la 19:09 GMT+3

Deși ASU Poli Timișoara a condus pentru tot meciul, Rapid s-a impus dramatic în ultimele minute în Banat, cu 2-1.

Sursa foto: FC Rapid 1923 (Facebook)

Timișoara a deschis scorul în minutul 30 atunci când Ignea a profitat de gafa lu iDandea, cel care nu a respins cum trebuie balonul.
Repriza a doua a fost în mare controlată de Rapid, giuleștenii căutând golul egalizator. În minutul 87 Rapid a înscris, controversat, după ce arbitrul a anulat în primă fază golul și a acordat penalty.
Trei minute mai târziu, giuleștenii au marcat golul decisiv prin Sefer cel care l-a învins pe Hidrich printr-un șut plasat cu latul pentru a readuce Rapid pe primul loc în Liga 2.
Echipele de start:
Rapid: Moldovan - Voicu, Dandea, Nastos, Goge - Barbu, Costin, Pănoiu - Sefer - Hlistei, Bălan
Rezerve: Drăghia, Ignat, Florică, Bradu, Dumitrescu, Iosif, Ursu, Lazăr, Ioniță, Voicu
ASU Poli: Hindrich - Radu, Coadă, Bocsan, Scutaru, Popvici - Cioinac - Codrea, Ignea - Plazonja, Axente
Rezerve: Păduraru, Radunovic, Jurj, Manea, Ivanovici, Pamfile, Rus, Mera, Casado