Rapid începe cu dreptul lupta pentru promovare! Ce s-a întâmplat la Miercurea Ciuc

Andrei Bobeica

Publicat 06/04/2021 la 20:57 GMT+3

Rapid s-a întors cu cele 3 puncte din deplasarea de la Miercurea Ciuc.

Sursa foto: FC Rapid 1923 (Facebook)

Giuleștenii au câștigat primul meci din play-offul Ligii a doua. Aceasta a fost și prima partidă cu Daniel Niculae în funcția de președinte al clubului

Rapid, victorie importantă la cu Csikszereda

Giuleștenii au deschis rapid scorul în meciul de la Miercurea Ciuc. Adrian Bălan a înscris pentru 1-0 în minutul 16, după o lovitură de cap.
În minutul 42, Hlistei a irosit șansa de a majora avantajul echipei sale și nu l-a putut învinge pe portarul gazdelor.
Repriza a doua a fost una cu mai multe ocazii de partea celor de la Csikszereda, mai ales după minutul 60. Dar fotbaliștii de la Miercurea Ciuc nu au putut să-l învingă pe portarul Moldovan.
Rapid începe astfel cu dreptul play-offul pentru promovarea în Liga 1, după 1-0 la Csikszereda.