Echipa antrenată de Daniel Pancu a deschis scorul după opt minute, când Hlistei a găsit drumul spre poartă din interiorul careului. Giueleștenii au dus scorul la 4-0 în numai șase minute după pauză. Drăghiceanu, Labeau și din nou Hlistei și-au trecut numele pe tabelă și au adus încă trei puncte extrem de importante pentru Rapid în cursa pentru promovare.

Pancu, un care de nervi în prima repriză: "10 penalty-uri am avut!"

În prima repriză, la scorul de 1-0, Pancu a avut o criză de nervi când arbitrul n-a fluierat un penalty după ce Pănoiu a fost faultat în careul gorjenilor. "10 penalty-uri am avut anul ăsta!" a scandat antrenorul giuleștenilor, apoi a dat cu pumnul în banca de rezerve. În urma protestelor, antrenorul de 42 de ani a primit cartonaș galben.
Farul - Rapid 2-0. Victorie fără emoții pentru formația lui Hagi
IERI LA 21:27
Sursa: facebook.com/FCRapid1923oficial/

Moment special în Regie! Bebelușul lui Bonnin, la poza de grup

Meciul din Regie a avut parte de un moment special. Fundașul Tano Bonnin a intrat pe teren cu bebelușul său, născut chiar după ce spaniolul a semnat cu Rapid. Bonnin a ținut ca fetița să fie prezentă atât la poza de grup, cât și la salutul spectatorilor și adversarilor.
Rapidiștii au urcat pe podiumul ligii secunde cel puțin până diseară (ora 19:30) când se joacă FC Argeș - Petrolul. După 17 etape, Rapid a acumulat 28 de puncte și mai are de jucat o restanță.

• FC Argeș - Petrolul (azi, ora 19:30)
  • Concordia Chiajna - CS Mioveni (mâine, ora 11:00)
  • Metaloglobus - UTA Arad (mâine, ora 14:00)

• 6. Metaloglobus 26p
Mihai Iosif a găsit 'vinovatul' pentru remiza cu CS Mioveni! "Am mers foarte mult pe mâna lor"
27/11/2021 LA 21:28
Rapid, fără înfrângere în Liga 1 de 7 etape! A obținut o nouă remiză după ce a fost condusă
27/11/2021 LA 20:30