Giuleștenii au prins în sfârșit glas în Liga a doua în acest sezon competițional. Alb-vișinii s-au impus într-un duel clasic cu U Cluj, grație golului marcat de debutantul Rareș Ilie în minutul 56 al partidei de la Buftea. Aceasta este a doua victorie consecutivă cu Mihai Iosif pe bancă.
După ce etapa trecută s-a impus în fața Farului, scor 2-1, Rapidul lui Mihai Iosif a reușit o nouă victorie în Liga a doua. Giuleștenii au câștigat cu 1-0 partida cu U Cluj disputată la Buftea și a urcat cinci poziții în clasament, până pe locul 7, la doar patru puncte distanță de liderul Craiova. Unicul gol al partidei a fost marcat în minutul 56 de Rareș Ilie, acesta fiind la prima reușită a sa în tricoul vișiniu.
În prezent, Rapid se află la egalitate de puncte cu ACS Viitorul Tg. Jiu, ocupanta locului 6, ultimul loc care duce în play-off-ul pentru promovare. Pentru U Cluj este a doua înfrângere consecutivă, după 1-2 la Reșița.
Liga Campionilor UEFA
Champiosn League | Barcelona, obligată să câștige la Munchen! Situație incredibilă în Grupa G