Rapid, victorie cu liderul Ligii a doua! Giuleștenii au urcat pe podium

Actualizat 21/11/2019 la 10:13 GMT+2

Rapid București s-a impus, cu scorul de 2-0, în fața formației UTA Arad, în etapa 10 din Liga a doua.

fcrb

Rapid București a deschis scorul, în minutul 22, prin golul marcat de Sandro Djuric. Djuric a șutat din partea dreaptă a porții, de la 12 metri, după ce a scăpat singur cu portarul Iacob. Cel de-al doilea gol al Rapidului a venit în minutul 28, când Sefer a centrat către bara a doua, Cătălin Hlistei reluând cu capul din 7 metri.

Echipele utilizate:

• Rapid: Al. Tătaru - I. Voicu (cpt.), Al. Iacob, Mallo, Goge – Djuric (Drăghiceanu 84), R. Lazăr, Jorza - Sefer (Pănoiu 75'), Labeau, Hlistei (Roskopf 40')
  • UTA: Fl. Iacob - Andr. Rus (Oct. Ursu 12'), Fl. Ilie, Melinte (cpt.), Tomozei - R. Moise (Lorenzi 59'), Hrezdac - Miculescu, Al. Ioniţă (Cip. Rus 67'),Bustea – Buhăcianu
Rapid
În clasamentul Ligii 2, Rapid București a urcat provizoriu pe poziția a treia, cu un total de 32 de puncte, iar UTA Arad se menține pe primul loc, cu 32 de puncte.