Meciul a început perfect pentru Nigeria. Alex Iwobi a deschis scorul în minutul 4 în timp ce Victor Osimhen a dublat avantajul gazdelor în minutul 21. Dominarea totală a nigerienilor a continuat iar Iwobi a reușit dubla doar șase minute mai târziu.
În minutul 29 Samuel Chukwueze părea să fi stabilit soarta partidei când a marcat pentru a face 4-0 pentru Nigeria. Chiar înainte de pauză însă, Sierra Leone a dat semne de viață prin golul marcat de Quee în minutul 41. Nimeni nu ar fi putut însă să anticipeze ce s-a întâmplat în repriza a doua.
Koeman nu se gândeşte la plecarea de la Barcelona: "Nu mai citesc presa de mult timp"
ACUM 30 MINUTE

Nigeria - Sierra Leone 4-4. Revenirea spectaculoasă a oaspeților

”Remontada” oaspeților a prins avânt abia în minutul 72 când Kamara a marcat pentru a face 4-2 însă chiar și atunci nigerienii păreau să aibă asigurate cele trei puncte. Totuși, Bundu a făcut 4-3 în minutul 81 și cu nouă minute rămase de jucat, moralul era de partea echipei din Sierra Leone. Iar oaspeții au concretizat acest lucru prin golul marcat de Kamara, cel care a reușit dubla cu doar patru minute înainte de final.