Atacantul român a marcat două goluri în prelungirile duelului câștigat de Giresunspor cu 3-1.
Formația lui Rusescu a revenit de la 0-1, oaspeţii deschizând scorul prin Yuksel, după o oră de joc. Kesim a egalat repede, după numai 5 minute, iar Rusescu a adus victoria gazdelor în ultimele secvențe ale partidei. Atacantul român a punctat prima oară în minutul 90+6, pentru ca în minutul 90+9 să stabilească scorul final.
Ion Alexandru vă prezintă echipa etapei a 5-a din Premier League
ACUM 20 MINUTE

Raul Rusescu, la al 11-lea gol în liga secundă din Turcia

Raul Rusescu a fost integralist în meciul din această seară și a ajuns la al 11-lea gol din actualul sezon. Giresunspor ocupă locul 8 în liga secundă din Turcia, la 2 puncte în spatele zonei care asigură calificarea în playoff-ul pentru promovare.