Antrenorul român Răzvan Lucescu, în prezent la Al Hilal, a început cu o victorie noul sezon din Liga Campionilor Asiei, după ce echipa sa a trecut, luni, de iranienii de la Shahr Khodrou, pe teren propriu, scor 2-0. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu, Al Hilal, deţinătoarea trofeului, a câștigat, pe teren propriu, scor 2-0, meciul disputat cu Shahr Khodrou, în Liga Campionilor Asiei.
Saudiţii au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, când peruvianul Andre Carrillo a înscris cu un şut excelent de la marginea careului. Rezultatul final l-a stabilit francezul Bafetimbi Gomis, golgheterul lui Al Hilal marcând în minutul 69. Victoria i-a adus lui Al Hilal primele trei puncte din grupa B a Ligii Campionilor Asiei. În celălalt meci al grupei, Pakhtakor a trecut de Al-Ahli Dubai, scor 2-1.
După câştigarea Ligii Campionilor Asiei în sezonul trecut, Răzvan Lucescu luptă şi pentru câştigarea titlului în Arabia Saudită. Al Hilal e lider după 17 runde, cu trei puncte avans faţă de Al Nasr, ocupanta locului secud.
Calificare cu emoții pentru FCSB în Cupa României! Roș-albaștrii, egalați după ce au condus cu 3-0
ACUM 6 ORE
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Nicolae Stanciu, impecabil în Cupa Cehiei! Cum a calificat-o pe Slavia Praga în optimi