Antrenorul român Răzvan Lucescu, în prezent la Al Hilal, a început cu o victorie noul sezon din Liga Campionilor Asiei, după ce echipa sa a trecut, luni, de iranienii de la Shahr Khodrou, pe teren propriu, scor 2-0. Echipa antrenată de Răzvan Lucescu, Al Hilal, deţinătoarea trofeului, a câștigat, pe teren propriu, scor 2-0, meciul disputat cu Shahr Khodrou, în Liga Campionilor Asiei.
Saudiţii au deschis scorul în ultimul minut al primei reprize, când peruvianul Andre Carrillo a înscris cu un şut excelent de la marginea careului. Rezultatul final l-a stabilit francezul Bafetimbi Gomis, golgheterul lui Al Hilal marcând în minutul 69. Victoria i-a adus lui Al Hilal primele trei puncte din grupa B a Ligii Campionilor Asiei. În celălalt meci al grupei, Pakhtakor a trecut de Al-Ahli Dubai, scor 2-1.
După câştigarea Ligii Campionilor Asiei în sezonul trecut, Răzvan Lucescu luptă şi pentru câştigarea titlului în Arabia Saudită. Al Hilal e lider după 17 runde, cu trei puncte avans faţă de Al Nasr, ocupanta locului secud.
Copa del Rey
Barcelona, out din Cupa Regelui! Catalanii au pierdut la Bilbao, după prelungiri
ACUM 3 ORE
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
League Cup
Liverpool s-a calificat în finala Cupei Ligii Angliei, după o victorie lejeră pe terenul lui Arsenal
ACUM 5 ORE
Hazard a dus-o pe Real Madrid în sferturile Cupei Regelui! Madrilenii, victorie dramatică la Elche