Al-Hilal a rezolvat meciul din primele 45 de minute, când a punctat de două ori. Brazilianul Carlos Eduardo a deschis scorul în minutul 6, iar francezul Bafetimbi Gomis a mărit ecartul la două goluri în finalul părții, minutul 42. Același Gomis a ratat șansa să facă 3-0 în minutul 45+6; nu a prins ținta dintr-o lovitură de pedeapsă.
În partea a doua, Al-Raed a redus din diferență în minutul 60, prin Mohammed Fouzair din penalty și a ratat șansa să egaleze după ce același jucător a ratat o altă lovitură de la 11 m. Scorul final a fost stabilit de Abdullah Al Muaiouf, minutul 90+6.
Trică a răbufnit după remiza cu Dinamo! "Du-te la tine în țară! Păcălești fotbalul și pe mine!"
ACUM 6 ORE
Al-Hilal a ajuns, în urma acestui rezultat, la 13 meciuri fără înfrângere în competițiile din Arabia Saudită. Ultimul eșec datează din octombrie anul trecut. Echipa lui Lucescu jr. este pe primul loc în campionat, cu 38 de puncte, cu patru mai multe decât poziția secundă, Al Nasr, care are însă un meci în minus.
Mircea Rednic, la un pas de despărțirea de Dinamo! Ce a spus după remiza cu FC U Craiova
ACUM 6 ORE
Remiză albă între Dinamo și FC U Craiova! "Câinii roșii" au ajuns la 14 meciuri fără victorie