Leipzig se află la două puncte în spatele lui Wolfsburg în Bundesliga iar oaspeții doreau să răzbune înfrângerea surprinzătoare din campionat în fața lui Freiburg. Zis și făcut: Leipzig a preluat conducerea în minutul 32 al acestui meci din 16-mile de finală grație unui autogol al olandezului Jeffrey Bruma.
Marcel Sabitzer a înscris al doilea gol pentru Leipzig în minutul 55 și de aici s-a deschis robinetul: pe rând Emil Forsberg, Konrad Laimer și Timo Werner au dus scorul la 5-0.
Barcelona, încă un pas greșit în La Liga! Catalanii au scos pe final o remiză contra Granadei
ACUM 7 MINUTE
Atacantul naționalei Germaniei, Timo Werner, a lovit din nou în minutul 88 pentru ca apoi Wolfsburg să reușească un gol de consolare prin Wout Weghorst.

Rezultate

Werder Bremen – Heidenheim 4-1
Kaiserslautern – Nurnberg 2-2 (3-2 d.p.)
Verl – Kiel 2-1
Dortmund – Borussia Monchengladbach 2-1
Fortuna Dusseldorf – Aue 2-1
Hertha Berlin – Dynamo Dresda 3-3 (4-3 d.p.)
St. Pauli – Frankfurt 1-2
Dan Petrescu, discurs dur la adresa arbitrajului, după victoria CFR-ului cu CSU Craiova
ACUM 27 MINUTE
Reghecampf, foarte supărat după înfrângerea Craiovei cu CFR Cluj! Ce le-a reproșat jucătorilor săi