Echipa antrenată de Pep Guardiola, Manchester City a câştigat partida tur din optimile Champions League, de pe Santiago Bernabeu, scor 2-1. Madrilenii au condus cu 1-0, însă englezii au întors rezultatul în ultimul sfert de oră. Returul este programat pentru 17 martie, pe Etihad Stadium, din Manchester.
Manchester City a câştigat partida tur de pe terenul lui Real Madrid, din optimile Ligii Campionilor, scor 2-1. Echipa lui Zidane a deschis scorul în minutul 60, prin Isco, însă trupa lui Pep Guardiola a întors rezultatul în ultimul sfert de oră. Gabriel Jesus, în minutul 78, şi Kevin De Bruyne, cinci minute mai târziu, din penalty, au punctat pentru Manchester City, care s-a impus cu 2-1. Partida retur din optimile UCL este programată pentru 17 martie, pe Etihad Stadium, din Manchester.

Madrilenii, nemulțumiți de arbitraj

Ancelotti pune presiune pe Benzema! Ce planuri are antrenorul după revenirea la Real Madrid
03/06/2021 LA 10:16
"Da, Jesus a comis faultul și toată lumea știe ce s-a întâmplat acolo. Arbitrii iau mereu decizii împotriva noastră. Nici măcar nu am avut nevoie să mă uit la fază din nou în vestiar. A fost fault. În fiecare meci ni se întâmplă la fel" – Vinicius.
"Am vorbit cu arbitrul. A spus că nu a fost nimic, că nu a văzut nimic, nicio împingere. Este decizia lui și asta e. Ce mă enervează este comportamentul nostru, pentru că am jucat bine și apoi, zece minute la final au schimbat soarta meciului. Greșelile pe care noi le-am făcut ne-au costat, nu merităm asta, dar acesta este forbalul. Acel moment a fost cheia" – Zinedine Zidane.
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, însă ele se regăsesc în continuare la principalii operatori de pe piață. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Sergio Ramos, mesaj special după plecarea lui Zidane! Reacțiile altor fotbaliști de la Real Madrid
27/05/2021 LA 11:30
Zidane pleacă de la Real Madrid la sfârșitul sezonului! Marca știe pe cine va aduce Florentino Perez
15/05/2021 LA 06:52