Sergio Ramos a marcat golul victoriei din penalty printr-o execuție spectaculoasă de tip ”panenka”. Golul lui Ramos a adus Realului prima victorie a sezonului împotriva celor de la Betis, care rămăseseră și în 10 oameni într-un meci nebun pe Benito Villamarin.
După doar un egal în prima rundă, Zinedine Zidane a ales să-l facă titular pe Luka Jovic și să-l păstreze pe Martin Odegaard în primul ”11” în fața lui Luka Modric, cel care a fost prezent doar pe bancă.

Betis - Real Madrid 2-3. Un meci nebun pe Benito Villamarin

Southampton - Wolverhampton 0-1. Rezumatul unui joc în care eroul a fost Raul Jimenez
ACUM 11 MINUTE
Oaspeții au avut nevoie doar de 14 minute pentru a deschide scorul prin Fede Valverde, uruguayanul profitând de o centrare a lui Karim Benzema. Dinamica meciului s-a schimbat însă rapid în doar două minute după ce Betis a înscris rapid două goluri prin Aissa Mandi și William Carvalho.
Modric și Isco au intrat la pauză pentru Real iar spaniolul a avut un impact rapid. Un autogol al lui Emerson a restabilit egalitatea pentru ca apoi brazilianul să fie eliminat după ce l-a faultat în poziție clară de gol pe Jovic.
VAR a fost folosit din nou pentru a decide că Marc Bartra a comis henț în careu prin care a blocat șutul lui Borja Mayoral. Astfel, Ramos a avut ocazia de a executa spectaculos lovitura de departajare și a adus cele trei puncte REALULUI.
Farul Constanța – CS Mioveni 2-1. Declarația cu care Gheorghe Hagi a atras atenția după meci
ACUM 27 MINUTE
UTA Arad are susţinere masivă din partea fanilor! Sold-out la meciul cu CFR într-un timp-record