Florin Niță a fost titular în partida celor de la Sparta Praga disputată pe terenul celor de la Rapid Viena din turul al doilea preliminar al UEFA Champions League. Cehii au început perfect partida, deschizând scorul încă din minutul 3 prin Krejci. Câteva intervenții ale lui Niță anunțau egalarea austriecilor. Aceasta a venit în minutul 63 când Knasmullner l-a lobat cu o execuție superbă pe portarul român. Golul victoriei pentru Rapid Viena a fost marcat în minutul 71 de același Knasmullner care a fost lăsat singur cu Niță în fața porții de apărarea cehă și a dus scorul la 2-1. Numai o nouă intervenție din minutul 71 a lui Florin Niță a făcut ca Sparta Praga ca scorul să rămână același, iar cehii speră ca la returul de săptămâna viitoare de pe teren propriu să întoarcă rezultatul.

Celtic, egal pe teren propriu cu Midtjylland

Cu un nou antrenor, Celtic a debutat cu stângul în noul sezon. Echipa lui Ange Postecoglou a terminat la egalitate partida de pe teren propriu cu vicecampioana Danemarcei. Celtic a deschis scorul în minutul 39 prin Abada și a fost egalată în minutul 66 de Evander. Ultima prezență a celor de la Celtic în grupele UEFA Champions League a fost în sezonul 2017/18.
O interdicție veche de 36 de ani ar putea fi ridicată de pe stadioanele din Premier League
  • Celtic – Midtjylland 1-1
Competiție serioasă pentru Real în cursa pentru transferul lui Mbappe! Ce forță din Anglia îl vrea
Fundașul adus recent de Dinamo, OUT de la meciul cu Craiova! Când ar putea debuta Andre Pinto