Daniel Lucas Rowe a ajuns în atenția presei internaționale după super-golul marcat în ultima partidă a echipei sale, Oldham Athletic, din liga a 4-a engleză.
Fundașul de 31 de ani a avut un moment de sclipire în minutul 32 al partidei cu Exeter, când echipa sa a beneficiat de o lovitură liberă, de la mai bine de 20 de metri de poartă.
Rowe a prins un șut fantastic cu exteriorul piciorului, expediat cu efect pe lângă zid, exact în vinclul porții.
La Liga
Real Madrid a perfectat transferul lui Endrick! Brazilianul, cel mai scump tânăr U20 din istorie
ACUM 13 MINUTE

Gol fabulos marcat în Anglia, în stilul lui Roberto Carlos

Reușita a fost comparată de jurnaliștii englezi cu golul memorabil marcat de legendarul Roberto Carlos pentru naționala Braziliei, împotriva Franței, în urmă cu 13 ani.
"Zvonurile spun că Roberto Carlos are postere cu Rowe pe pereții dormitorului", au scris cei de la Quest TV.
Grație golului fabulos înscris de Rowe, Oldham a câștigat meciul cu Exeter cu 2-1 și a urcat pe locul 17 în League 2, la 6 puncte deasupra zonei retrogradării.
Cupa Mondială FIFA
Croația, sancționată de FIFA înaintea meciului din sferturile Mondialului, cu Brazilia
ACUM 17 MINUTE
23 de jucători riscă să rateze semifinalele, dacă vor lua galben în sferturi! Nume grele pe listă