România găzduiește turneul de calificare la Euro 2020 în această săptămână iar elevii lui Adrian Vasâi au avut un debut de partidă foarte bun, după ce au ratat o ocazie imensă în primele minute.
Singurul gol al meciului a venit după o fază fixă. În urma unui corner executat excellent, elvețianul Fink a înscris cu capul în minutul 37. În a doua parte, tricolorii au căutat egalarea dar Niță și Bodișteanu nu au reușit să înscrie la ocaziile avute.
De asemenea, tricolorii au avut un gol anulat pentru offsaid în finalul partidei.
Moruțan a salvat-o pe Galatasaray cu unul dintre golurile carierei. Reacția lui Fatih Terim
ACUM 34 MINUTE
Următorul meci al României va avea loc duminică, 27 octombrie, de la ora 19:00, împotriva Rusiei.
Iată formațiile aliniate în acest meci:
ROMÂNIA: 1.Popa-cpt – 2. Pantea, 3. Dănuleasa, 4. Sîrbu, 5. Lazăr – 8. Pandele, 6. Nechita (17. Gheralia 63)- 11. Niță, 10. Bodișteanu (20. Mălăele 80), 7. Andronache – 9. Tudor (18. Negoescu 63). Selecționer: Adrian Văsâi
Rezerve neutilizate: 12. Borbei – 13. Gergely, 13. Ciontea, 15. Banienschi, 16. Csala, 19. Rus
ELVEȚIA: 1. Hübel – 15. Amenda, 4. Fernandes, 5. Hajdari, 2. Shala – 6. Willimann-cpt, 20. Owusu – 16. Chiappetta (8. Rupp 22), 11. Hunziker (18. Crescenti 77), 7. Dantas Fernandes (10. Vukelic 71), 9. Fink (19. Rossier 89). Selecționer: Stefan Marini
Rezerve neutilizate: 12. De Nitti – 2. Mestre, 13. Reichmuth, 14. Ottiger, 17. Ribeiro
Botoșani - FC U Craiova 1-1. Echipa lui Mutu a scăpat printre degete victoria
Arsenal - Tottenham 3-1. Rezumatul unuia dintre cele mai bune meciuri făcute de "tunari" post Wenger