România U21 s-a impus în fața CSA Steaua, scor 4-2! Naționala lui Săndoi, meci spectaculos în Ghencea

Publicat 17/11/2022 la 18:54 GMT+2

România U21, naționala "micilor tricolori", a învins CSA Steaua într-un meci spectaculos disputat pe stadionul Ghencea.

România U21

România U21 se pregătește de EURO 2023 cu două amicale, cu CSA Steaua (astăzi) și FC Argeș (21 noiembrie). Naționala lui Emil Săndoi a început cu dreptul și a învins cu scorul de 4-2 echipa antrenată de Daniel Oprița într-un meci cu multe goluri pe stadionul Ghencea.
Betano
Acest conținut vă este oferit de Betano.
Bulgarul Tsvetelin Chunchukov a deschis scorul pentru trupa lui Oprița din lovitură de la 11 metri, încă din minutul 16. Steliștii nu s-au bucurat prea mult de avantaj, asta pentru că Jovan Markovic, atacantul CS U Craiova, a adus egalarea pentru micii tricolori imediat, în minutul 18, tot din penalty.

La doar 3 minute după egalare, Ștefan Baiaram, tot de la CS U Craiova, i-a adus pe tricolori în avantaj, după un gol marcat în minutul 21, stabilind scorul de la pauză.
După revenirea de la vestiare, România U21 a mai punctat o dată prin Marco Ehmann, fostul dinamovist, în minutul 55. Pentru militari a mai înscris Pacionel, în minutul 68, înainte ca Daniel Bîrligea de la CFR Cluj să stabilească scorul final al partidei.

• România U21: Popa - Dumitrescu, Ehmann, Racovițan, Sîrbu - Farcaș, Lixandru - Ilie, Pitu, Miculescu - Bîrligea
Campionatul Mondial din Qatar se desfășoară în perioada 20 noiembrie – 18 decembrie, iar toate informațiile despre cel mai important eveniment al finalului de an le puteți găsi pe Eurosport.ro și aplicația Eurosport, care poate fi descărcată din AppStore sau Magazin Play.