CSA Steaua, înfrângere dură în primul meci oficial din 2024! Toate rezultatele din Liga 2

Publicat 24/02/2024 la 13:41 GMT+2

Liga 2 s-a reluat în această săptămână, astăzi fiind programate mai multe meciuri din cea de-a 16-a etapă. CSA Steaua a suferit o înfrângere dură, scor 3-1, pe terenul celor de la CSM Reșița, în timp ce Corvinul Hunedoara a câștigat cu CSM Slatina și se menține pe locul 1.

Daniel Oprița (CSA Steaua)

Astăzi au fost programate mai multe meciuri din cea de-a 16-a etapă a Ligii 2, care s-a reluat în această săptămână.
CSA Steaua a fost învinsă, în această dimineață, în deplasare, de CSM Reșița, cu scorul de 3-1, suferind al doilea eșec consecutiv.
Gazdele au deschis scorul, în minutul 20, prin Rimovecz, pentru ca după mai puțin de 15 minute Chipirliu să egaleze, stabilind totodată și scorul pauzei.
În startul reprizei secunde, Drăghiceanu a reușit o dublă în doar 3 minute și a adus victoria echipei sale, care a ajuns la 5 meciuri consecutive fără înfrângere în Liga 2.
În urma acestui rezultat, CSA Steaua este pe locul 9, cu 22 de puncte, în timp ce CSM Reșița a urcat pe locul 7, cu 23 de puncte.
Tot astăzi, Corvinul Hunedoara și Unirea Slobozia și-au câștigat primele meciuri oficiale din 2024, impunându-se în fața celor de la CSM Slatina, scor 3-0, respectiv CSC Dumbrăvița, scor 2-0.
Cele două echipe, care sunt neînvinse în Liga 2 de 8, respectiv 4 etape, se află la egalitate de puncte în fruntea clasamentului competiției, cu 34 de puncte, având două puncte în fața celor de la CSC 1599 Șelimbăr, care au un meci în minus, urmând a juca mâine după-amiază.

Corvinul Hunedoara - CSM Slatina 3-0
CSC Dumbrăvița - Unirea Slobozia 0-2
Chindia Târgoviște - Metaloglobus 0-0
Progresul Spartac - Gloria Buzău, duminică, ora 14:00
ACS Viitorul Tg. Jiu - CSC 1599 Șelimbăr, duminică, ora 17:00
Csikszereda M. Ciuc - FC Argeș, luni, ora 17:00