Dinamo a pierdut a doua partidă din noul sezon din Liga 2. Viitorul Pandurii Tg. Jiu s-a impus cu 2-0 în partida de pe teren propriu din etapa a treia a ligii secunde. Scorul a fost deschis de Claudiu Dragu în minutul 56. Dulca i-a pasat excelent lui Dragu, care a rămas singur cu Oncescu și l-a învins pe portarul dinamovist.
În prima repriză, cele mai mari ocazii ale dinamoviștilor le-au aparținut lui Valentin Lazăr, în minutul 31, care nu a reușit să îl învingă pe Opric cu călcâiul. În minutul 41, pasa lui Lazăr l-a găsit pe Amzăr, care a tras puțin pe lângă vinclul porții celor de la Viitorul Pandurii.

Scorul final a fost stabilit în minutul 86. Mitrică a centrat în fața porții lui Oncescu, iar Alexandru Micle a înscris cu capul.
După această partidă, Viitorul Pandurii a ajuns pe locul 13, cu 3 puncte, fiind deasupra celor de la Dinamo, care se află pe locul 14, cu același număr de puncte. Diferența este făcută de golaveraj (2-3 pentru Viitorul Pandurii și 2-5 pentru Dinamo).