Academica Clinceni a primit vizita formației de pe locul șapte, FC Botoșani. Golurile au venit în repriza secundă. Mijlocașul german în vârstă de 28 de ani, Reagy Ofosu, a reușit să marcheze, din pasa oferită de Stefan Ashkovski, în minutul 53.
Gazdele au rămas în 10 oameni în minutul 71, atunci când Paul Pârvulescu a primit al doilea galben și a fost eliminat. Cu un om în minus, Academica a reușit să restabilească egalitatea în minutul 80. Clinceni a primit o lovitură liberă, Cebotaru a trimis mingea în careu, iar Adrian Șut a trimis balonul în poarta moldovenilor, cu capul.
O nouă plecare de la FCSB! Legia, ofertă pentru un jucător al lui Petrea
29/06/2022 LA 08:40
S-a încheiat 1-1, iar FC Botoșani ocupă locul șapte cu 30 de puncte, după 21 de etape. De cealaltă parte, Academica Clinceni a acumulat 20 de puncte și a urcat o poziție în clasament.
Valentin Gheorghe, adio FCSB! Atacantul de bandă, spre Turcia. Detaliile mutării
28/06/2022 LA 08:07
CFR are oferte pentru 4 jucători de bază, cotați la 9 milioane €. Anunțul clujenilor
18/06/2022 LA 20:11