Academica Clinceni a primit vizita formației de pe locul șapte, FC Botoșani. Golurile au venit în repriza secundă. Mijlocașul german în vârstă de 28 de ani, Reagy Ofosu, a reușit să marcheze, din pasa oferită de Stefan Ashkovski, în minutul 53.
Gazdele au rămas în 10 oameni în minutul 71, atunci când Paul Pârvulescu a primit al doilea galben și a fost eliminat. Cu un om în minus, Academica a reușit să restabilească egalitatea în minutul 80. Clinceni a primit o lovitură liberă, Cebotaru a trimis mingea în careu, iar Adrian Șut a trimis balonul în poarta moldovenilor, cu capul.
CFR, victorie norocoasă la Arad. UTA a ratat ocazii ireale! Petrescu: "Nimeni nu o să mai bată aici"
IERI LA 20:20
S-a încheiat 1-1, iar FC Botoșani ocupă locul șapte cu 30 de puncte, după 21 de etape. De cealaltă parte, Academica Clinceni a acumulat 20 de puncte și a urcat o poziție în clasament.
Botoșani - FC U Craiova 1-1. Echipa lui Mutu a scăpat printre degete victoria
IERI LA 18:22
Iuliu Mureșan îl atacă pe Bonetti: "Știți ce a făcut când a plecat? Bine că nu l-a văzut nimeni"
22/09/2021 LA 09:32