/origin-imgresizer.eurosport.com/2020/08/13/2863699-59019988-2560-1440.png)
De
Vlad Dumitrescu
Actualizat 20/07/2020 la 17:03 GMT
Conform informațiilor Gazetei Sporturilor, jucătorii confirmați cu COVID-19 sunt Cătălin Golofca, Claudiu Petrila, Cristian Bălgrădean. De asemenea, au mai fost depistați pozitiv kinetoterapeutul Radu Pralea și preparatorul fizic al echipei, Bogdan Aldea. Astfel, numărul total de cazuri a ajuns la 10.
După ce sâmbătă Alexandru Păun a fost depistat pozitiv la testul de COVID-19, partida FCSB-CFR a fost amânată. Clujenii au rămas izolați la Mogoșoaia, acolo unde aveau cartierul general înainte de confruntarea contra vicecampioanei, iar duminică au făcut o serie de teste rapide pentru coronavirus.
Ad
Lista persoanelor infectate
Romanian Liga I
Cornel Dinu: "Acești jucători ar trebui să plătească ei pentru a îmbrăca tricourile alb-roșii!"
22/05/2022 LA 06:03
- Adrian Păun
- Cătălin Golofca
- Claudiu Petrila
- Cristian Bălgrădean
- Grzegorz Sandomierski
- Bogdan Aldea (preparator fizic)
- Costin Curelea (antrenor secund)
- Cristian Moldovan (antrenor cu portarii)
- Cristian Dragotă (preparator fizic)
- Radu Pralea (kinetoterapeut)
Veștile proase se țin lanț pentru echipa lui Dan Petrescu
Vestea noilor infectări vine într-un moment cu adevărat greu pentru campioana României, care a cedat șefia clasamentului în detrimentul Craiovei. Ardelenii mai au de disputat trei meciuri în acest final de play-off: în deplasare cu FCSB și CS Universitatea Craiova și acasă cu FC Botoșani. Următorul meci al CFR-ului e programat duminică, pe teren propriu cu Botoșani.
Meciul pe care CFR Cluj trebuia să-l joace sâmbătă la FCSB, în etapa a 8-a a play-off-ului Ligii 1, a fost amânat după ce Alexandru Păun a fost depistat pozitiv. Pentru CFR Cluj urmează meciul CFR Cluj – FC Botoșani, duminică, 26 iulie, de la ora 21.00, în etapa a 9-a din play-off-ul Ligii 1, pe stadionul "Dr. Constantin Rădulescu", însă șansele ca această partidă să se joace sunt infime.
Romanian Liga I
OFICIAL - CFR s-a despărțit azi de jucătorul cu cel mai mare contract din lot
21/05/2022 LA 18:10
Romanian Liga I
Dan Petrescu râde de FCSB: "S-o țină tot așa". Ce spune despre o medalie de campion pentru Șumudică
18/05/2022 LA 09:58
Distribuie acest articol
Promo
Ad
Promo
Ad