FCSB a câștigat clar duelul de foc cu Universitatea Craiova, scor 2-0, la capătul unui meci foarte spectaculos, în care poarta lui Pigliacelli a fost supusă unui asediu. Oltenii au început mai bine acest meci și au avut câteva șanse bune de a marca prin Mamut și Cicaldau, dar Andrei Vlad i-a salvat de fiecare dată.
În schimb, FCSB a marcat la prima ei ocazie mai importantă din acest meci. Florinel Coman l-a găsit excelent pe Dennis Man, iar acesta a punctat cu un șut pe jos. Tot bucureștenii au punctat și în repriza a doua. În minutul 55, Moruțan l-a găsit excelent pe Man, iar acesta nu a iertat. Apoi a urmat un festival incredibil de ocazii la poarta lui Pigliacelli. Olaru a lovit bara de două ori, Tănase a avut și el două șanse mari, Man a fost de mai multe ori aproape de al treilea gol, în timp ce Coman s-a întrecut în ratări incredibile.

Sorin Cârțu anunță noi transferuri la Universitatea Craiova

Nicolae Badea e all-in pentru revenirea lui Mircea Rednic la Dinamo
ACUM 8 ORE
"Din punctul meu de vedere trebuie să aducem jucători. Ne trebuie și numeric, probabil se vor face achiziții de jucători. Ce vine în retur e nebunie. Începi de pe 11 ianuarie, joci duminică și joi. Doar în campionat sunt 25 de partide. Va fi o nebunie", a spus Sorin Cârțu în direct la Digi Sport.

Explicațiile lui Papură după umilința cu FCSB

"Au fost două reprize distincte. În prima repriză am avut situaţii de a marca, am fi meritat să conducem. Ei au dat primul şut primul gol, în minutul 38. A doua repriză ne-au supus unei presiuni căreia nu i-am putut rezista. Din minutul 60, i-am simţit foarte puternici. Trebuie să recunoaştem că nu am putut ţine ritmul cu echipa adversă din punct de vedere fizic. Trebuie să câştigăm meciul următor, iar lupta e abia la început, e abia etapa a XIV-a, mai sunt multe puncte în joc, aşa că nu putem spune că e cineva favorit.
(n.r. - despre un eventual conflict cu Alexandru Mateiu) Mateiu este componentul echipei noastre, face parte din cei 24. Despre conflict, cei care au scris pot să vă detalieze. Eu nu ştiu de asemenea conflicte. (n.r. - despre transferuri) În perioada de mercato probabil fiecare echipă încearcă să-şi îmbunătăţească lotul, vom vedea ce vom reuşi. Ne vom pune la masă şi vedem ce avem nevoie", a declarat Papură, la microfonul televiziunilor care transmit Liga I.
În urma acestui rezultat, FCSB preia șefia Ligii 1, având acum 33 de puncte, cu două puncte în plus față de următoarea clasată, Craiova. Podiumul Ligii 1 este completat de campioana en-titre, CFR Cluj. Pentru FCSB urmează ultimul meci din acest an, cel cu Sepsi Sfântu Gheorghe, pe teren propriu. De partea cealaltă, oltenii vor încheia anul cu deplasarea la campioana CFR Cluj.
Documentarul "Loving Maradona" va fi difuzat pe Eurosport 1 luni seară, de la ora 0:00, după partida de Premier League dintre Chelsea și West Ham. Documentarul va putea fi urmărit și marți, de la ora 16:00, tot pe Eurosport 1.

"Loving Maradona" - un documentar eveniment despre viața marelui Diego, doar pe Eurosport