Campioana a deschis scorul, în minutul 52, când Emmanuel Culio a reușit să transforme o lovitură de la unsprezece metri, învingându-l pe portarul Santos. În minutul 69, Traore a marcat pentru 2-0, după ce pasa lui Omrani l-a lăsat singur cu portarul.
Două minute mai târziu, Omrani a înscris după o acțiune începută de Traore, care a driblat toată apărarea Clinceniului. Fotbalistul a tras la poartă, portarul deviind mingea la Omrani, care a trimis balonul în poartă.
Echipele de start:
CFR Cluj, prima victorie după revenirea lui Petrescu! O fază fixă a decis derby-ul cu CSU Craiova
20/09/2021 LA 19:53
  • CFR Cluj: Arlauskis – Susic, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Traore 32), Bordeianu, Culio – Deac, Omrani (Djokovic 73), Costache (Petrilă 84)
  • Academica Clinceni: Santos – Matei, Chatziterzoglu, Patriche, Dobrescu – Cebotaru, Șut (Cristian 73) – Ion, Buziuc (Dumitru 83), Achim (Nsiah 62) – Vojtus
În clasamentul Ligii 1, CFR Cluj se poziționează pe primul loc, cu 30 de puncte, iar Academica Clinceni este pe locul 13, cu 11 puncte.
E deja Dan Petrescu la "cuțite" cu oficialii CFR-ului? "Nu știu cine e, nu l-am adus eu"
20/09/2021 LA 09:47
Lovitură pentru Dan Petrescu! Un jucător important de la CFR Cluj, OUT de la meciul cu Craiova
19/09/2021 LA 10:35