CFR Cluj nu și-a revenit după eliminarea din preliminariile Champions League. Campioana României a făcut doar 0-0 pe propriul teren cu Sepsi după un meci dominat de echipa lui Dan Petrescu.
Cea mai mare ocazie a venit în minutul 57 când Ciprian Deac a ratat un penalty, la fel cum s-a întâmplat și la partida cu Dinamo Zagreb. Mai mult, în ultimul minut regulamentar de joc a venit reușita lui Mike Cestor. Însă arbitrul a anulat corect pentru offside.
Sepsi este una dintre adversarele preferate ale lui CFR Cluj. Este doar a 3-a oară când echipa din Sfântu Gheorghe scapă fără înfrângere în meciurile cu CFR.
Dan Petrescu a găsit vinovatul pentru punctele pierdute de CFR în prelungirile derby-ului cu FCSB
23/01/2022 LA 21:29

Echipele de start în CFR-Sepsi 0-0

CFR Cluj: Bălgrădean - Susic, Cestor, Burcă, Butean - Itu, Hoban, Păun - Deac, Rondon, Costache
Sepsi: Niczuly - Radoslav, Bouhenna, Mitrea, Ștefan - Achahbar, Vașvari, Purece, Aganovic - Carnat, Ștefănescu
Mediafax
Ciprian Deac, dezamăgit după remiza cu FCSB! Cum vede mijlocașul lupta la titlu în continuare
23/01/2022 LA 20:54
FCSB - CFR Cluj 3-3 | Spectacol total în primul derby al sezonului! Gazdele au egalat ]n prelungiri
23/01/2022 LA 07:46