CFR, victorie mare în faţa FCSB-ului! Roş-albaştrii au jucat din minutul 77 în 10 jucători

Actualizat 02/02/2020 la 22:03 GMT+2

CFR Cluj s-a impus, duminică, cu scorul de 1-0, în fața FCSB-ului, în etapa 23 din Liga 1.

cfr

Partida din Gruia a fost una destul de echilibrată şi părea să se îndrepte spre un rezultat de egalitate. Roş-albaştrii au avut o posesie mai bună, însă ocaziile mai clare au venit în rândul formaţiei lui Dan Petrescu.
Momentul cheie al partidei l-a avut protagonist pe Bogdan Planic, care a avut o intrare dură asupra lui Ciprian Deac, în minutul 77, și a văzut cartonașul roșu. Două minute mai târziu, CFR Cluj a marcat, după ce Vinicius a șutat o minge respinsă de Bălgrădean după o lovitură liberă.
S-a terminat 1-0 pentru campioană care ia o opţiune serioasă pentru titlu după prima etapă din 2020.
Echipele utilizate:
  • CFR Cluj: Arlauskis – Burcă, Vinicius, Boli, Camora – Itu (Hoban 60), Bordeianu, Djokovic – Deac, Omrani (Rondon 72), Costache (Petrilă 84)
  • FCSB: Bălgrădean – Momcilovic (Olaru 46), Planic, Cristea, Crețu – Oaidă, Nedelcu, Moruțan – Coman (Gnohere 85), Tănase, Man
În clasamentul Ligii 1, CFR Cluj este lider cu un total de 47 de puncte, iar FCSB se află pe locul 4, cu 39 de puncte.