Formația pregătită de Corneliu Papură, aflat la primul meci după revenire, a reușit să deschidă scorul foarte repede pe stadionul "Ion Oblemenco". În minutul 7, Alexandru Cicâldău a urmărit foarte bine o minge preluată prea lung de Mihăilă și a trimis în poartă pe sub goalkeeper-ul Pleșca. Tot Cicâldău a dublat avantajul Craiovei în minutul 26, cu o lovitură liberă transformată minunat în vinclul porții, peste zidul medieșenilor. A fost prima "dublă" reușită de internaționalul român în cariera sa.
Marius Constantin a redus din diferență, din penalty, în minutul 37, după ce Acka l-a faultat în careu pe Dumitru Cardoso. Oltenii au stabilit scorul final prin Cosic, după o oră de joc, când sârbul a găsit excelent colțul lung al porții lui Pleșca, cu un șut din prima.
Dan Petrescu, explicații pentru eșecul din Cupa României: "Cei care fac tragerea să se gândească"
23/09/2021 LA 20:54
Sursa: UCVOficial
S-a încheiat 3-1 pentru Universitatea Craiova, care va urca pe podiumul Ligii 1 cel puțin până la ora meciului celor de la FCSB, de pe terenul lui CFR (duminică, ora 20:00). De celalată parte, Gaz Metan ar putea coborâ în zona playout-ului la finalul etapei 23, în cazul în care Viitorul și Botoșani se impun în duelurile cu Poli Iași, respectiv Chindia Târgoviște.
Începând cu 1 ianuarie 2020, canalele Eurosport nu mai sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia. Rămânem deschiși negocierilor fair play cu Telekom, purtate cu bună credință.
CFR Cluj, OUT în "16-imile" Cupei României! CSU Craiova merge în optimi! Rezultatele zilei
23/09/2021 LA 20:23
CFR Cluj, prima victorie după revenirea lui Petrescu! O fază fixă a decis derby-ul cu CSU Craiova
20/09/2021 LA 19:53