Pe un Ion Oblemenco acoperit de zăpadă, partida nu a avut deloc ritm în prima repriză, cele două echipe resimțind condițiile dificile. Prima parte a devenit mai activă în ultimele sale minute când lovitura de cap a lui Fofana a fost respinsă de pe linia porții de Dan Nistor.

Oltenii, deși aveau ocazia să treacă provizoriu pe primul loc, nu au tras niciun șut pe poartă în prima repriză, în ceea ce a fost cu siguranță una dintre cele mai slabe partide făcute de Craiova în acest sezon.

Răspunsul lui Ioniță după ce Astra a anunțat că îl dă în judecată: ”Vor fi mari surprize!”
ACUM 4 ORE

Craiova - Sepsi 0-0

Oaspeții au fost mai periculoși în a doua parte iar orice speranță la victorie le-a fost spulberată oltenilor când au rămas în 10 oameni în minutul 80. Screciu a primit cartonașul roșu după o intrare dură asupra lui Aganovic.

Totuși, Sepsi a primit și ea roșu după ce Fofana a fost eliminat pentru două cartonașe galbene primite în doar un minut.

Dacă ar fi învins, Craiova ar fi trecut peste FCSB, momentan. Acum oltenii pot pierde și locul al doilea dacă CFR o va învinge pe Clinceni.

FOTO. Fanii salvează din nou Dinamo! Meciul cu Mediaș nu s-ar fi jucat fără intervenția lor
ACUM 6 ORE
FC Argeș - FCSB 0-0. Formația "roș-albastră" riscă să piardă poziția de lider în Liga 1