Luis Niţu a deschis scorul în minutul 11, după o pasă decisivă oferită de Dan Nistor. A fost primul assist reușit de fostul dinamovist în tricoul oltenilor. În minutul 16, Cicâldău a majorat avantajul Universităţii Craiova, după ce a transformat o lovitură de la 11 metri. Bălaşa a marcat cu o lovitură de cap după 6 minute, iar oltenii au intrat la vestiare cu un avantaj de 3 goluri.
După pauză, Cosmin Frăsinescu a profitat de pasa expediată de Juan Pablo Passaglia și a redus din diferență pentru formația lui Mircea Rednic. Manuel de Iriondo a înscris pentru 3-2, în minutul 69, iar jucătorii Craiovei începeau să tremure. Nu a durat mult până când Nicușor Bancu a readus liniștea în tabăra Craiovei, în minutul 82. A urmat apoi golul lui Koljic, prin care a fost stabilit scorul final: 5-2.
În urma victoriei din Copou, formația lui Corneliu Papură se menține pe locul 2, la 6 puncte în spatele liderului CFR Cluj. De cealaltă parte, Poli Iași ocupă locul 12, la numai 4 puncte deasupra ultimului loc, ocupat de FC Voluntari.
#AiNoștri | Povestea lui Ștefan Baiaram! Interviu exclusiv despre Craiova și planuri de viitor
16/09/2021 LA 12:03
Canalele Eurosport nu sunt disponibile în rețelele Telekom și NextGen, insa ele se regasesc in continuare la principalii operatori de pe piata. Pentru a le putea urmări din nou, vă rugăm să le solicitați operatorului Telekom, prin apel la Serviciul Relații Clienți (021.404.1234 / 0766.12.1234) sau pe canalele oficiale de comunicare ale acestuia.
Un fotbalist de la Craiova, dorit în MLS! Cine este jucătorul care ar putea ajunge în America
14/09/2021 LA 16:21
Dat afară de FCSB, Alexandru Crețu e la un pas să semneze cu o mare rivală a roș-albaștrilor
30/08/2021 LA 19:05