Craiova - Viitorul 0-3 în primul meci cu Bergodi pe banca oltenilor

Ion Alexandru

Actualizat 06/06/2020 la 13:42 GMT+3

Debutul lui Bergodi a fost stricat de Hagi. Puștiul de 17 ani Louis Munteanu a reușit o dublă, iar Bârnoi a marcat al treilea gol al oaspeților în meciul amical disputat la Craiova.

Craiova - Viitorul 0-3

Credit imagine: facebook

Schimbarea de antrenor nu le-a prins bine oltenilor. La primul meci cu Bergodi pe bancă, Viitorul s-a distrat cu apărarea Craiovei. Prima repriza a fost dominată clar de puștii lui Hagi. Louis Munteanu a deschis scorul după o centrare perfectă a lui George Ganea. Bârnoi a făcut 2-0, iar Munteanu a mai marcat o dată până la pauză.
Louis Munteanu marchează în Craiova - Viitorul 0-3
Fără mulți jucători de bază, Craiova nu a avut nici o șansă în fața Viitorului, deși oaspeții sunt în playout.
Perla Craiovei Mihăilă s-a accidentat. Olteanul a fost înlocuit încă din minutul 18 cu Baiaram.
Așa au arătat cele două echipe la debutul acestei prima partide amicale.
Craiova: L. Popescu - Vlădoiu, Gardoș, Cosic, Bancu - Qaka, Ivanov, A. Popescu - Gustavo, Nițu, Mihăilă
Rezerve: Marinescu, Vătăjelu, Mateiu, Baiaram și Danciu
Antrenor: Cristiano Bergodi
Viitorul: Tordai - Căpușă, Dulca, Iacob, Dussaut - Malcolm, Achim, Bîrnoi - L. Munteanu, G. Ganea, C. Matei
Rezerve: Buzbuchi, Georgescu, Andronache, Buta, Chițu, Dănuleasa, Grosu, Popescu, Grameni, Bodișteanu
Antrenor: Gică Hagi
După meci, președintele Craiovei Sorin Cârțu a fost foarte supărat la un interviu acordat pentru Digisport
Sunt dezamăgit. Pentru rezultate, dar mai ales pentru joc. Ce am făcut astăzi este un semnal de alarmă!