UPDATE. S-au tras la sorți semifinalele Cupei României

• Astra Giurgiu - Dinamo București
  • Universitatea Craiova - Viitorul Pandurii Tg. Jiu
În semifinalele Cupei României, ediția 2020-2021, s-au calificat trei formații din Liga 1, Dinamo, Astra și Universitatea Craiova, și una din Liga 2, Viitorul Pandurii Tg. Jiu.
Dusan Uhrin vrea să fie "salvatorul" lui Dinamo: "O să dau totul, dar avem o grămadă de probleme!"
ACUM 19 ORE
Jocurile din cadrul semifinalelor se desfăşoară în sistem tur – retur, prima echipă extrasă fiind organizatoare a jocului tur. Evident, nu vor exista capi de serie, astfel că fiecareformație poate întâlni orice adversar.

Semifinalele Cupei României: 13-15 aprilie/11-13 mai

La jocurile disputate în manşă dublă, dacă după disputarea celor două jocuri egalitatea se menţine (la puncte şi golaveraj), golurile marcate în deplasare contează dublu, fiind declarată câştigătoare echipa cu cel mai bun golaveraj.
Dacă şi în aceste condiţii egalitatea persistă, se va trece la disputa a două reprize de prelungiri, de câte 15 minute, și apoi, dacă e cazul la executarea de lovituri de departajare.
Semifinalele Cupei României, ediția 2020/2021, vor avea loc astfel: turul în perioada 13-15 aprilie, iar returul va fi în perioada 11-13 mai. Finala se va juca 22 mai.
Sursa: Mediafax
Dinamo a reușit un egal la Astra, dar ”câinii” ar putea ajunge pe ultimul loc la sfârșitul etapei!