Într-un interviu oferit pentru DigiSport, "Bursucul" a povestit prin ce emoții a trecut în fața televizorului la partida cu Craiova, precum și momentul la care a ieșit din cameră. De asemenea, tehnicianul CFR-ului a dezvăluit că nu s-a gândit la trofeu până în minutul 90+4:
"În minutul 94 am știut că e câștigat. Eu și la 4-0 sunt serios, concentrat. Am văzut multe în fotbal și am zis că până nu terminăm meciul și nu e sigur, nu putem spune că suntem campioni.
Am fost în discuții cu jucătorii, cu Marian Copilu, cu Bilașco. Am făcut sport singur în casă. Nu puteam să stau deloc, am vrut să mă întind în pat, dar nu puteam. Eram foarte agitat. Mă învârteam pe lângă televizor. Am vorbit în toate cele trei meciurile singur. Vă dați seama... cum fac eu pe bancă, cam așa făceam și în cameră. Am făcut de toate!
CFR, victorie norocoasă la Arad. UTA a ratat ocazii ireale! Petrescu: "Nimeni nu o să mai bată aici"
26/09/2021 LA 20:20
Mă gândeam. Credeam că va fi egal și vor fi prelungiri. La penalty-ul lui Deac nu m-am uitat. M-am dus în altă cameră. M-am dus după să văd reluarea", a spus Dan Petrescu, pentru DigiSport.

CFR Cluj, al treilea titlu consecutiv în Liga 1. Performanță impresionantă reușită de Petrescu&Co

Prima oară când CFR și-a trecut trofeul în palmares s-a întâmplat în sezonul 2007/2008. Clujenii au mai cunoscut supremația din fotbalul românesc în 2010, 2012, 2018 și 2019. Titlul obținut în acest sezon reprezintă al 13-lea trofeu adus în Gruia. 4 Cupe (2008, 2009, 2010, 2016) și 3 Supercupe ale României (2009, 2010, 2018) au mai câștigat cei de la CFR Cluj de-a lungul istoriei sale de 113 ani.
În același timp, CFR Cluj le-a egalat la numărul de titluri pe UTA Arad și Chinezu București.
Ciprian Deac a fost cel mai bun marcator al CFR-ului atât în sezonul regulat (7), cât și în playoff (7). Desemnat antrenorul sezonului în Liga 1, Dan Petrescu a ajuns la al 3-lea titlu consecutiv cucerit pe banca CFR-ului. Per total, "Bursucul" a devenit de 4 ori campion al României. Prima oară s-a întâmplat pe banca celor de la Unirea Urziceni, în 2009.
Ca urmare a titlului câștigat, CFR va evolua în sezonul 2020/2021 în turul 1 preliminar din UEFA Champions League.
Botoșani - FC U Craiova 1-1. Echipa lui Mutu a scăpat printre degete victoria
26/09/2021 LA 18:22
Iuliu Mureșan îl atacă pe Bonetti: "Știți ce a făcut când a plecat? Bine că nu l-a văzut nimeni"
22/09/2021 LA 09:32