Partida a fost una echilibrată până în minutul 65, când Perovic a deschis scorul, transformând o lovitură de la unsprezece metri. Oaspeţii au contestat penaltyul, considerând că sunt nedreptăţiţi de arbitru.
Pentru 2-0, a marcat Grigore, trimițând mingea cu capul din centrarea lui Sorescu, în minutul 73.
Echipe utilizate:
Gabi Torje, enervat la culme de un adversar de la FC Botoșani: "Să nu uite că Dinamo este o emblemă"
ACUM 10 ORE
  • Dinamo București: Piscitelli – Kostrna, Popescu, Grigore, Skovajsa – Mrzljak, Răuță – Mihaiu (Lazăr 90+2), Fabbrini (Moldoveanu 90+2), Sorescu – Perovic (Popa 89)
  • Astra Giurgiu: Lazăr – Radunovic, Dima, Tamaș, Graovac – Gheorghe, Crepulja, Simion (Biceanu 66), David Bruno (Begue 69)– Alibec, Fatai (Enache 87)
În clasamentul Ligii 1, Dinamo București se află pe locul 8, cu un total de 31 de puncte, iar Astra Giurgiu este pe locul 3, cu 40 de puncte.
Dinamo – FC Botoșani 1-2 | "Câinii" ajung la 6 înfrângeri consecutive în Liga 1 și sunt penultimii
ACUM 12 ORE
Dinamo, urmărită de ghinion! Nocturna stadionului a cedat la meciul cu Botoșani! Meciul s-a reluat