Echipa pregătită de Gică Hagi a deschis scorul după un sfert de oră pe stadionul din Târgu Mureș, când Achim a transformat lovitura de la 11 metri. Sibienii au fost aproape să egaleze în minutul 40 tot din penalty, dar Căbuz a apărat execuția lui Petrescu. Trupa lui Eugen Neagoe a înscris în cele din urmă în prelungirile primei reprize. Debeljuh s-a trezit cu mingea lângă picior după o deviere în careul constănțenilor și a trimis fără probleme în poartă.
Cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, Petrescu a luat al doilea galben și a lăsat echipa gazdă în inferioritate numerică. Gabi Iancu a ratat penalty-ul în minutul 78 după ce a trimis în bară. S-a încheiat 1-1, rezultat care o urcă pe Viitorul pe locul secund, cel puțin până mâine. FC Hermannstadt ocupă în continuare locul 12, cu 14 puncte acumulate.
Gică Hagi revine pe banca tehnică a unei echipe din România! Unde va antrena
07/06/2021 LA 11:09
Viitorul - Dinamo 1-2 | "Câinii" iau o gură mare de oxigen în lupta pentru evitarea retrogradării
02/05/2021 LA 17:29