FC Hermannstadt - Viitorul 1-1, după un meci cu două penalty-uri ratate și un cartonaș roșu

Distribuie cu
Copiere
DeCosmin Cioboata
08/11/2019 la 21:49

Viitorul a remizat (1-1) în deplasarea cu FC Hermannstadt, după un meci cu două penalty-uri ratate și o eliminare.

Echipa pregătită de Gică Hagi a deschis scorul după un sfert de oră pe stadionul din Târgu Mureș, când Achim a transformat lovitura de la 11 metri. Sibienii au fost aproape să egaleze în minutul 40 tot din penalty, dar Căbuz a apărat execuția lui Petrescu. Trupa lui Eugen Neagoe a înscris în cele din urmă în prelungirile primei reprize. Debeljuh s-a trezit cu mingea lângă picior după o deviere în careul constănțenilor și a trimis fără probleme în poartă.

Cu un sfert de oră înainte de finalul meciului, Petrescu a luat al doilea galben și a lăsat echipa gazdă în inferioritate numerică. Gabi Iancu a ratat penalty-ul în minutul 78 după ce a trimis în bară. S-a încheiat 1-1, rezultat care o urcă pe Viitorul pe locul secund, cel puțin până mâine. FC Hermannstadt ocupă în continuare locul 12, cu 14 puncte acumulate.

Planul lui Hagi pentru revenirea la normal după pandemia de coronavirus "Urăsc meciurile fără fani"

12/04/2020 LA 05:48

3 variante pentru acest sezon. Cluburile din Liga 1 iau în calcul să nu se mai joace deloc

28/03/2020 LA 11:59