Afectată grav de pandemia de coronavirus, formația din "Ștefan cel Mare" nu mai disputase vreun meci din 12 iulie, de când încheia la egalitate pe teren propriu în fața celor de la Poli Iași. În ciuda pauzei îndelungate, jucătorii lui Mulțescu au reușit să obțină cele 3 puncte și s-au apropiat la 5 lungimi de Poli Iași, cu 6 meciuri rămase de disputat.
Dinamo a deschis scorul în minutul 34, după o greșeală comisă de Pașcanu. Fundașul de la Voluntari a pasat direct la adversar, iar "câinii" au plecat pe contraatac. Neicuțescu l-a găsit excelent în careu pe Sorescu, iar acesta a trimis fără probleme în poartă.

Mulțescu, debut cu dreptul pe banca lui Dinamo

Bonetti blochează venirea lui Rednic la Dinamo. Ultimele vești despre situația din Ștefan cel Mare
17/09/2021 LA 13:48
Formația ilfoveană a restabilit egalitatea la jumătatea reprizei secunde, după un fault comis în careu de Vali Lazăr. Căpățână a transformat fără emoții. Mrzljak a reușit golul victoriei pentru Dinamo în minutul 74, când a reluat cu capul centrarea lui Sorescu.
A fost a doua victorie a lui Dinamo din playout. Cu 6 meciuri rămase în calendar, "câinii" se află pe penultimul loc și continuă lupta pentru evitarea retrogradării. Dinamo se află la 7 puncte depărtare de primul loc care asigură menținerea în prima ligă, ocupat de Sepsi.
De notat este că se cunoaște deja prima echipă retrogradată. Chindia Târgoviște a pierdut meciul cu Poli Iași, scor 0-1, și a pierdut orice șansă matematică de a rămâne în Liga 1.