UPDATE / FCSB a dominat întreg meciul, iar portarul oaspeților, Lazăr, a avut o mulțime de faze cu emoții, însă "roș-albaștrii" nu au reușit să înscrie până pe finalul partidei, atunci când Dennis Man a reluat cu capul în poarta adversă dintr-o centrare a lui Radunovic. Apoi, la doar 4 minute distanță, Florin Tănase a dublat avantajul gazdelor. Același Florin Tănase a triplat avantajul gazdelor în minutul 89.
FCSB continuă să fie lider în Liga 1 și își păstrază avantajul de 3 puncte în fața campioanei CFR Cluj. Pentru bucureșteni urmează duelul din deplasare cu FC Viitorul, iar mai apoi cu FC Voluntari. Pentru Astra urmează un meci greu pe teren propriu cu Universitatea Craiova, iar mai apoi cu Sepsi Sfântul Gheorghe, în deplasare.
UPDATE / GOOOOOOOOOOOL FCSB! Florin Tănase punctează din nou!
CFR, victorie norocoasă la Arad. UTA a ratat ocazii ireale! Petrescu: "Nimeni nu o să mai bată aici"
IERI LA 20:20
UPDATE / GOOOOOOOOOOOL FCSB! Florin Tănase dublează avantajul roș-albaștrilor.
UPDATE / GOOOOOOOOOOOL FCSB! Dennis Man înscrie cu o lovitură de cap superbă!
UPDATE / Pauză pe Arena Națională! FCSB a avut un plus la fazele importante, însă fără finalizare.
UPDATE / A început partida de pe Arena Națională!
Știre inițială
FCSB a revenit cu scandal în România după cantonamentul din Turcia, asta pentru că echipa bucureșteană nu a fost nevoită să intre în carantină, conform unei decizii a Direcției de Sănătate Publică (DSP).FCSB este singura echipă din România care a ales să efectueze un cantonament în afara țării, riscând astfel să fie afectată de restricțiile pandemiei de coronavirus.
În cele din urmă însă, se pare că pariul bucureștenilor a fost unul câștigător.Conform Gazetei Sporturilor, DSP a informat că FCSB nu va intra în carantină deoarece fiecare jucător în parte a primit exceptare de la măsurile anti-COVID-19. Lotul a plecat imediat spre baza de la Berceni pentru a pregăti meciul cu Astra din această seară.
FCSB întâlnește așadar în această seară Astra Giurgiu, echipa de pe locul 12 în clasamentul Ligii 1. Ieri, CFR Cluj a învins-o pe Academica Clinceni, scor 3-1, și a egalat-o la puncte pe FCSB în clasament, 34 la număr. Universitatea Craiova completează podiumul, cu 33 de puncte. Roș-albaștrii speră la o victorie împotriva Astrei, pentru a păstra avansul de trei puncte față de rivala CFR Cluj.

FCSB – Astra | Echipele de start

• FCSB: Vlad - Crețu, Cristea, Miron, Radunovic - G. Simion, Olaru, Fl. Tănase - Man, Oct. Popescu, Fl. Coman. Rezerve: Straton, Soiledis, Vînă, Buziuc, Ov. Popescu, Perianu, Oaidă, Șut. Antrenor: Toni Petrea
  • Astra: Lazar - Sousa, Graovac, Găman, Bruno - Crepulja - Canadija, Răduț - Stahl, Budescu, D. Gheorghe. Rezerve: M. Popa, V. Gheorghe, Balaure, Dimu, Wuthrich, Merloi, Riza, G. Șerban, Montini. Antrenor: Eugen Neagoe
  • Stadion: Arena Națională (București)
  • Arbitru: Marcel Bîrsan // A1: Daniel Mitruți; A2: Bogdan Gheorghe
Botoșani - FC U Craiova 1-1. Echipa lui Mutu a scăpat printre degete victoria
IERI LA 18:22
Iuliu Mureșan îl atacă pe Bonetti: "Știți ce a făcut când a plecat? Bine că nu l-a văzut nimeni"
22/09/2021 LA 09:32