FCSB a înregistrat un eşec şi un egal de la reluarea Ligii 1 şi s-a distanţat la 9 puncte de primul loc, ocupat de CFR Cluj. FCSB a remizat duminică cu Gaz Metan Mediaş, cu 2-2. Florin Tănase, care a deschis scorul pe Naţional Arena, a primit două cartonaşe galbene şi a fost eliminat. Căpitanul FCSB-ului şi-a luat gândul de la titlu în acest sezon.
”Primul galben consider că a fost nemeritat. Am fost dezechilibrat, nu e penalty, nu trebuia să iau galben. Al doilea (n.red. - cartonaş galben), meritat. Se întâmplă şi lucruri de genul acesta, din dorinţa de a câştiga, am avut acea intrare. Îmi pare rău că am avut acea intrare şi aşa eram puţini.
Nu cred că mai avem nicio şansă la campionat. Sunt prea multe puncte diferenţă pentru a avea şanse la titlu. Ne rămâne doar Cupa. Anul acesta am rămas cu un lot foarte subţire. Am avut şi neşansă la Cluj. Dacă scoteam măcar un egal, altele erau şansele.
CFR, victorie norocoasă la Arad. UTA a ratat ocazii ireale! Petrescu: "Nimeni nu o să mai bată aici"
ACUM 16 ORE
Dar se întâmplă ca după iarnă să facem aceleaşi greşeli. Şi anul acesta am pierdut puncte cu echipe mici. Îmi doresc mult să câştig, să luăm un trofeu, şi cred că avem mari şanse să luăm Cupa", a spus Florin Tănase, potrivit Telekom Sport.

FCSB - Gaz Metan Mediaș 2-2

Formația pregătită de Bogdan Vintilă a început bine partida și a deschis scorul în minutul 12, prin Florin Tănase. Căpitanul grupării "roș-albastre" a prins un șut violent de la marginea careului, expediat sub bara transversală a celor de la Gaz Metan.
Sergiu Buș a restabilit egalitatea în minutul 58, după ce a trecut ușor de Perianu. Atacantul oaspeților a intrat în careu și a trimis la colțul lung, fără speranțe pentru Andrei Vlad. Florin Tănase a văzut două cartonașe galbene în minutele 75 și 76 și și-a lăsat echipa în inferioritate numerică.
FCSB a revenit în avantaj în minutul 90+3, după ce Marius Constantin a comis un fault în careu. Adrian Petre a înscris de la 11 metri, cu un șut pe centrul porții, atins de goalkeeper-ul Pleșca. Gaz Metan a stabilit scorul final la ultima fază a partidei, după ce Juel-Nielsen a finalizat excelent pasa trimisă de același Buș.
Botoșani - FC U Craiova 1-1. Echipa lui Mutu a scăpat printre degete victoria
ACUM 18 ORE
Iuliu Mureșan îl atacă pe Bonetti: "Știți ce a făcut când a plecat? Bine că nu l-a văzut nimeni"
22/09/2021 LA 09:32