Prima ocazie a FCSB-ului a venit în minutul șase. Radunovic a centrat foarte bine de pe partea stângă dar Ovidiu Popescu a lovit cu capul și a trimis mingea peste poarta adversă.

Dominarea bucureștenilor a continuat și doar două minute a venit și următoarea ocazie: după o combinație superbă între tânărul Octavian Popescu și Florinel Coman, Tănase a șutat în cele din urmă puțin pe lângă poartă.

Andrei Cristea, demis! Încă un oficial al Iașiului plătește cu postul. Cine e noul antrenor
ACUM 5 ORE

În cele din urmă jocul bun al FCSB-ului a adus și rezultate. În minutul 25 Octavian Popescu a reușit să depășească întreaga apărare a ieșenilor printr-o pasă superbă care a ajuns la Tănase, cel care l-a învins pe Brănescu.

FCSB - Poli Iași 3-1. Echipa lui Toni Petrea a dominat partida

Popescu a ratat apoi și el o ocazie imensă după ce a fost lansat perfect de Oaidă. El a ratat apoi singur cu portarul.

Contrar cursului jocului, Poli Iași a egalat în minutul 50 prin Doru Popadiuc, cel care a profitat de o respingere slabă a lui Vlad după șutul lui Lopes. Însă 17 minute mai târziu Moruțan a reușit un șut imparabil, care a lovit transversala și a intrat apoi în poarta lui Brănescu.

În minutul 90 Octavian Popescu a driblat elegant și apoi a șutat pe lângă Brănescu pentru a stabili scorul final, 3-1.

CFR confirmă că Arlauskis e ca și semnat! "Va veni sigur"
IERI LA 09:15
Slovenii scriu de marea lovitură pe care FCSB o va da în vară: "Maribor nu va primi vreun cent"