FCSB a remizat cu Chindia Târgovişte scor 1-1. Marcatorul FCSB a fost Andrei Miron, iar pentru Chindia a înscris Dangubic. În urma acestui rezultat, echipa se poziţionează pe locul 3, cu 44 de puncte, iar Chindia se află pe 10, cu 25 de puncte.
FCSB a deschis scorul în minutul 14, când Andrei Miron a reluat cu capul în balonul trimis din corner de Popa.
Chindia Târgovişte a egalat scorul în minutul 89, când Dangubic a reluat cu capul în poarta apărată de Vlad.
România a ajuns la periferia Europei! Petrescu: "Naţionala nu a făcut nimic, echipele de cluburi 0"
26/11/2021 LA 09:19
Echipele utilizate:
  • FCSB: Vlad – Creţu, Miron, Planic, Soiledis – Olaru (Moruţan 76), Nedelcu, Tănase – Popa, Petre (Popescu 46), Coman (Popescu 46)
  • Chindia Târgovişte: Moldovan – Corbu, Pitian, Benga, Martac – Piftor, Bic, Raţă, Barbu – Berisha (Cherchez 70), Ivancic (Neguţ 24)
În urma acestui rezultat, FCSB se poziţionează pe locul 3, cu 44 de puncte, în timp ce Chindia Târgovişte ocupă locul 10, cu 25 de puncte.