La finalul duelului de pe Arena Națională, conducerea FCSB-ului a anunțat că Bogdan Vintilă va rămâne pe banca "roș-albaștrilor" și la meciul cu Universitatea Craiova din următoarea etapă a playoff-ului din Liga 1:
"Bogdan Vintilă va fi pe bancă și la meciul cu Universitatea Craiova. Vom vedea cine vine, dar până atunci va rămâne el. Vintilă va fi în continuare în staff, chiar dacă nu din poziția de principal.", a confirmat conducerea FCSB-ului, la finalul meciului cu Dinamo.
Anunțul respectiv vine la numai o zi după ce conducerea FCSB-ului a declarat că Bogdan Vintilă nu va mai fi antrenor principal, în locul său urmând să vină, cel mai probabil, Toni Petrea, secundul lui Laurențiu Reghecampf de la Al Wasl.
CFR, victorie norocoasă la Arad. UTA a ratat ocazii ireale! Petrescu: "Nimeni nu o să mai bată aici"
IERI LA 20:20

Bogdan Vintilă nu va mai fi antrenor la FCSB

Venit la FCSB când formația era pe locul 11 în campionat, Vintilă a fost o alegere surprinzătoare. Până la un punct, pentru că șefii "roș-albaștrilor" au ales în ultima perioadă doar antrenori fără experiență. Rezultatul a fost mult sub așteptări, chiar dacă în primă fază FCSB a avut rezultate bune cu Vintilă. Elanul de la început al fotbaliștilor s-a pierdut total, Man&Co înțelegând că antrenorul nu impune autoritate în vestiar.
În play-off, situația vicecampioanei este teribilă, mulți fiind de părere că FCSB practică în acest moment cel mai slab fotbal. În ultimele 5 partide din Liga 1, "roș-albaștrii" nu au bătut pe nimeni, pierzând de 3 ori.
32 de partide a bifat Bogdan Vintilă pe banca FCSB-ului. El s-a impus în doar 18 partide, echipa bifând 7 egaluri și 7 înfrângeri sub comanda sa.

Cupa României | FCSB - Dinamo 1-0. "Roș-albaștrii" s-au calificat în finală

La adăpostul rezultatului din tur (3-0), FCSB a marcat unicul gol al meciului în minutul 2, prin Adrian Petre, și și-a asigurat locul în finala de la Ploiești.
A fost primul gol din acțiune înscris de Petre pentru FCSB. Tânărul atacant a primit o pasă ideală de la Denis Olaru după 80 de secunde și a trimis în plasă, din fața porții lui Straton. În minutul 20, Denis Olaru a fost foarte aproape să-și treacă numele și pe lista marcatorilor. Mijlocașul FCSB-ului a intrat în careul lui Dinamo și a șutat spre colțul scurt, însă a trimis peste poartă.
Prima ocazie periculoasă a lui Dinamo a venit abia în minutul 28. Mihai Popescu a șutat de la 25 de metri pe lângă poarta lui Udrea, după ce Sin a trimis în zid, din lovitură liberă, în primă fază. Dinamo a început mai bine repriza secundă și s-a aflat foarte aproape de egalare. Ionuț Șerban a trims periculos din lovitură liberă, dar goalkeeper-ul FCSB-ului a reușit să intervină excelent.
După faza respectivă, elanul formației lui Adrian Mihalcea s-a diminuat semnificativ, iar FCSB a preluat controlul partidei. Coman, Tănase și Man puteau să dubleze avantajul oaspeților, însă șuturile lor s-au oprit fie în bară, fie în brațele lui Straton.
Grație succesul cu 1-0 (4-0, la general) împotriva lui Dinamo, FCSB continuă lupta pentru singurul obiectiv rămas în stagiunea curentă: cucerirea Cupei României. În turul celeilalte semifinale, Sepsi s-a impus cu 5-1 împotriva Politehnicii Iași. Returul va fi mâine, de la ora 20:00.
Botoșani - FC U Craiova 1-1. Echipa lui Mutu a scăpat printre degete victoria
IERI LA 18:22
Iuliu Mureșan îl atacă pe Bonetti: "Știți ce a făcut când a plecat? Bine că nu l-a văzut nimeni"
22/09/2021 LA 09:32