Poli Iași a remizat cu FC Voluntari, scor 2-2, în etapa 17 din Liga 1.
FC Voluntari a deschis scorul, în minutul 37, prin golul marcat de Mihai Căpățână, în minutul 37. Gheorghe a centrat balonul în interiorul careului, iar Căpățână a șutat în poarta lui Târnovanu. În minutul 66, Cătălin Țîră a marcat pentru 2-0, cu ajutorul intervenției lui Laidouni. Juan Pablo Passaglia a redus din diferența de pe tabela de marcaj, în minutul 77, după ce Carlone l-a lăsat singur cu portarul Rîmniceanu. Andrei Cristea a înscris golul egalizator, în minutul 83, cu un șut din afara careului.
Echipele utilizate:
Iuliu Mureșan îl atacă pe Bonetti: "Știți ce a făcut când a plecat? Bine că nu l-a văzut nimeni"
22/09/2021 LA 09:32
  • Poli Iași: Târnovanu – Cabral (Assulin 81), Mihalache, Frăsinescu, Radu – Passaglia, Loshaj – Platini, Devesa (Carlone 73), Horșia (Popadiuc 53)– Cristea
  • FC Voluntari: Rîmniceanu – Vlad, Armaș, Balaur, Strună – Laidouni, Gorobsov, Căpățână – Mățan (Avto 84), Țîră (Papazoglou 84), Gheorghe
În clasamentul Ligii 1, Poli Iași ocupă poziția a opta, cu un total de 22 de puncte, iar FC Voluntari se află pe locul 14, cu 8 puncte.