Universitatea Craiova a trăit cu emoții începutul meciului de pe "Ion Oblemenco", la șutul trimis de Căpățînă peste poarta lui Pigliacelli. Replica formației lui Cristiano Bergodi a venit rapid. Cicâldău a centrat periculos în careul ilfovenilor, dar Koljic n-a reușit să reia în plasă din alunecare.
Vicecampioana României a deschis scorul în minutul 34. Mihăilă l-a servit în careu pe Koljic cu o pasă din prima, iar bosniacul a trimis simplu cu latul la colțul lung.
FC Voluntari a ieșit mai montată de la vestiare și a restabilit egalitatea în minutul 57. Costin a marcat pentru ilfoveni, după o centrare expediată de Grădinaru.
Bonetti blochează venirea lui Rednic la Dinamo. Ultimele vești despre situația din Ștefan cel Mare
IERI LA 13:48

Universitatea Craiova - FC Voluntari 2-1. Oltenii, 4 victorii în 4 meciuri, în Liga 1

Bucuria oaspeților n-a durat mult timp. Craiova a revenit în avantaj în minutul 71, grație unei lovituri libere executate excelent de Cicâldău. Mijlocașul oltenilor a trimis peste zid, fără speranțe pentru goalkeeper-ul Rîmniceanu.
S-a încheiat 2-1 pentru Universitatea Craiova, care rămâne pe primul loc în Liga 1, după 4 etape. Oltenii au câștigat toate meciurile de până acum și se pregătesc pentru duelul cu FC Argeș, din următoarea rundă.
De cealaltă parte, FC Voluntari a suferit prima înfrângere din stagiunea actuală. Ilfovenii se află în prezent pe locul 4, cu 7 puncte.
Meciurile din Premier League de pe Eurosport vă sunt oferite de Superbet.